Перші пропозиції робоча група повинна подати главі Ради міністрів Криму Анатолію Могильову протягом поточного тижня.
«Мова йде про те, щоб Конституція АРК була нарівні з Конституцією України, щоб норми всіх законодавчих актів, які приймаються в країні, узгоджувалися із Конституцією Криму в частині повноважень автономії. Другий документ – це наше бачення розділу "Автономна республіка Крим" у проекті майбутньої Конституції України, а третій – пропозиції, як наповнити повноваження автономії реальним змістом", – пояснив депутат.
За його словами, робоча група прагнутиме добиватися того, щоб Верховна Рада Криму мала право законодавчої ініціативи у тій частині, що стосується реалізації повноважень автономії.
Представники опозиції заявляють, що ініціатива керівництва АРК за узгодженням прийнятих законів України з нормами Конституції автономії "буде означати конфедеративні зв'язки України із Кримом".
Народний депутат він НУ – НС, заступник голови УНП Ярослав Джоджик наголосив, що зміни до Конституції Криму не передбачають формування відносин Київ-Сімферополь на основі конфедеративних стосунків.
«Заплановані поправки до Конституції Криму означатимуть знищення єдиної унітарної держави Україна», – наголосив Джоджик.
На його переконання, «надання Криму додаткових повноважень може спричинити ланцюгову реакцію, коли інші регіони теж намагатимуться повторити «кримський прецедент».
«Тоді в Україні може з’явитися не лише власне Придністров’я, а й Південна Осетія та Абхазія, – застеріг депутат.
Також, Кримська організація УНП попередила голову кримського уряду Анатолія Могильова, що якщо він підтримає сепаратиські ініціативи, то може повторити долю екс-президента Криму, лідера кримських сепаратистів Юрія Мєшкова, який у січні 1994 року під час свого виступу в російській Держдумі закликав включити Крим до складу Росії. Після цього заклику російська військова розвідка почала готувати в Криму операцію з відокремлення півострова від України за схемою, вже апробованою в Придністров’ї. Розвідка ЧФ РФ фактично діяла як штаб з координації зусиль усіх сепаратистських сил у Криму. Її стараннями очиналося створення незаконних збройних формувань, з’явилися російські козаки, етнополітичні організації на кшталт «Русского движения Крыма». Згодом Мєшкову довелося втікати у Москву.
Минулого року у липні Мєшков приїхав у Крим і закликав кримчан шляхом проведення республіканського референдуму «відродити історично сформовану державність Криму і відновити дію конституції Республіки Крим 1992 року». Після таких закликів Окружний адміністративний суд Криму підтримав подання СБУ про видворення Мєшкова з території України з обмеженням терміну в’їзду строком на п’ять років. А МЗС назвав депортацію Мєшкова важливим сигналом для всіх, "кому територія України здається надто великою".
Тим часом, експерти вважають, що ініціатива щодо внесення змін до Конституції Криму для підвищення її статусу до рівня Основного Закону України – це передвиборчий популізм Партії регіонів.
А у Києві президент України Віктор Янукович нагородив народного депутата з фракції Партії регіонів Георгія Скудара орденом.
«За видатні особисті заслуги в галузі державного будівництва, багаторічну плідну законотворчу і громадсько-політичну діяльність постановляю: нагородити орденом «За заслуги» І ступеня Скудара Георгія Марковича – Героя України, народного депутата України», – сказано в указі.
Скудар увійшов до сотні найбагатних людей України за версією Forbes. А у рейтингу за версією журналу «Фокус» Скудар зайняв 38 місце серед 200 найбагатших людей України цього року. Його статки оцінили в $397 млн. Скудар контролює Новокраматорський машинобудівний завод.
18 липня, ввечері припинив роботу сайт LB.ua. На головній стрінці сайту лише відкривається колективне фото глави адміністрації президента Сергія Льовочкіна, першого заступника генпрокурора Рената Кузьміна, першого віце-прем'єра Валерія Хорошковського та радника президента Андрія Портнова.
Також стоїть посилання на повідомлення прокуратури Києва про порушення кримінальної справи проти видання 18 липня за фактом порушення таємниці листування народного депутата від Партії регіонів Володимира Ландіка.
Справа порушена за результатами перевірки заяви Ландіка, в якій фігурують шеф-редактор LB.ua Ксенія Василенко (Соня Кошкіна), головний редактор Олег Базар і фотокор Максим Левін.
Ландіка обурила публікація від 18 листопада 2011 року "Ландік-старший рятує сина за допомогою технологів і "правильних" коментарів на сайтах". У статті розміщено фото, на яких Ландік у сесійному залі парламенту веде смс-листування щодо долі свого сина, який тоді перебував під судом за звинуваченням у побитті дівчини.
5 липня Ландік у листі на ім’я прокурора Печерського району міста Києва Віталія Харченка попросив припинити кримінальне переслідування журналістів LB.ua, оскільки прийняв їхні публічні вибачення і вважає інцидент вичерпаним.
Проте в прокуратурі запевняють, що Ландік наполягав на розгляді своєї заяви та прийнятті прокуратурою процесуального рішення за фактом порушення таємниці його листування.
Після заяв опозиції та професійних журналістських об’єднання про політичний характер справи, глава Адміністрації президента Сергій Льовочкін звернувся із проханням до Генеральної прокуратури перевірити законність порушення кримінальної справи стосовно інтернет-видання Lb.ua.
А поки у Києві бушували пристрасті навколо тиску влади на ЗМІ, рівненські лікарі інтелігентно змусили захисницю мовного закону народного депутата від ПР Олену Бондаренко під час зустрічі з ними спілкуватися державною мовою.
Бондаренко на початку зустрічі привіталася з колективом і попросила дозволу проводити зустріч рідною їй російською мовою. На це прохання оперативно зреагував колишній головний лікар обласної клінічної лікарні Мирослав Семанів. Він сидів у першому ряді й підняв руку.
"Шановна пані народний депутат України Бондаренко! Ми всі знаємо вас як ярого захисника «відмираючих» регіональних мов – гагаузької, мадярської, румунської і особливо російської. У нашому регіоні більшість населення послуговується українською мовою, яка не відмирає. Тому просимо вас як державного службовця першого рангу користуватися державною мовою", – сказав регіоналці медик.
Зал підтримав Семаніва оплесками. Проте довго Бондаренко не витримала – лише годину, після чого вибачилась і продовжила розмову все-таки російською.
Як повідомлялось, регіонали обіцяють «незалежно від того, як складеться ситуація» наприкінці липня передати Януковичу мовний закон на підпис.
Водночас представники українських організацій Росії у відкритому листі до Віктора Януковича наголосили, що «нелегітимне ухвалення Верховною Радою закону про засади державної мовної політики – це крок назад у розбудові і зміцненні української державності, що веде до роз’єднання суспільства і розколу країни».
Нагадаємо, 3 липня парламент прийняв закон про мови, що спровокувало низку протестів по Україні.