НОВИНИ

Ще один український журналіст готовий шукати притулку в Європі

Шеф-редактор інтернет-видання LB.ua Соня Кошкіна може попросити політичного притулку за кордоном, у зв’язку з подіями, що розвиваються довкола інтернет-ресурсу. Про це вона заявила під час передачі «Шустер Live» у п’ятницю, 29 червня.

«В даний час я готую офіційне звернення - відкритий лист - до президента України та Генеральному прокурору. Я абсолютно точно знаю, що вони до виниклої ситуації непричетні. Більше того - і Янукович, і Пшонка - такі ж, як і ми, жертви людей, які їх просто розводять і використовують, прикриваючись їхніми іменами. Ці люди - їхні підлеглі», - заявила Кошкіна.

Під час програми Кошкіна зізналася, що перебуває за межами України.

«І я не має наміру повертатися до тих пір, поки не з'явиться і не буде оприлюднена офіційна відмова в порушенні кримінальної справи за епізодом з Ландіком. Більше того, я повинна мати залізобетонні гарантії того, що ні проти мене, ні проти моїх партнерів, колег, членів наших сімей в подальшому не будуть порушуватися справи за надуманими політичними звинуваченнями - хоч по Ландіку, хоч по Гонгадзе, хоч щодо отруєння Ющенка», - акцентувала Кошкіна.

За її словами, якщо цього не відбудеться - змушена буде залишитися в Європі. «Більше того - просити про політичний притулок. Я не припиню своєї професійної діяльності ні на хвилину. Я зроблю надбанням гласності всі відомі мені подробиці та факти про діяльність цієї мстивої компашки. Повторюю: всі факти, в тому числі - мотиви особистої помсти. Думаю, мало їм тоді не здасться», - зазначила вона.

«Більше того, я не просто попрошу притулку для себе, але буду домагатися того ж для своїх партнерів, колег і друзів. Усіх, хто страждає від коїться свавілля», - резюмувала журналіст.

Крім цього, вона зазначила, що це вже не перший тиск на видання.

«Так, у грудні МВС - за заявою якогось нашого нібито читача, в існуванні якого ми не впевнені - проводило перевірки, намагаючись вилучити сервера. Безпосереднім замовником цього, як нам тоді вдалося з'ясувати, був один з вищих чиновників АП. Команда для «наїзду» виходила з його кабінету», - повідомила Кошкіна.

«Весь цей час за мною і моїми колегами велося стеження, прослуховувалися всі телефони. Більше того, регулярно писалися доноси - я знаю хто писав, хто читав, хто робив так, щоб я про це дізналася і які цілі для цього переслідувалися», - додала вона. Справжні ініціатори нинішньої епопеї з прокуратурою редакції також відомі, - заявила Кошкіна.

«Це - все той же високопоставлений чиновник з АП, його друг - один з вищих чинів Кабміну, сильно ображений нашими останніми публікаціями і третій - безпосередній виконавець - один з одіозних заступників Генпрокурора, який має до того ж особисті мотиви, я підкреслюю - особисті - для помсти і зведення рахунків», – додала вона.

Як повідомлялось, народний депутат від Партії регіонів Володимир Ландік звернувся в прокуратуру Печерського району Києва з вимогою порушити кримінальну справу щодо журналістів інтернет-видання LB.ua. Зокрема, депутата обурила публікація від 18 листопада 2011 року "Ландік-старший рятує сина за допомогою технологів і "правильних" коментарів на сайтах".

Депутат просить порушити кримінальну справу за ст. 163 Кримінального кодексу - порушення таємниці листування, вчинене щодо державних чи громадських діячів, що передбачає покарання від 3 до 7 років ув'язнення.

У заяві Ландіка фігурують шеф-редактор видання Ксенія Василенко (Соня Кошкіна), головний редактор Олег Базар і фотокор видання Максим Левін.

Ландік заперечує, що запит до прокуратури є тиском на інтернет-видання.

Нагадаємо,  журналіст 18 листопада 2011 року сфотографував, як народний депутат Володимир Ландік в сесійній залі парламенту веде смс-переписку щодо долі свого сина, який в той момент перебував під судом за звинуваченням у побитті дівчини.

Як повідомлялося, 8 червня журналіст Анатолій Шарій отримав п'ятирічний статус біженця та посвідку на постійне проживання у Європейському союзі.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію.