НОВИНИ

Суд постановив видворити екс-президента Криму з України

Окружний адміністративний суд Криму підтримав подання СБУ про видворення екс-президента Криму Юрія Мєшкова з території України з обмеженням терміну в’їзду строком на п’ять років. Про це повідомили у прес-центрі СБУ.

СБУ вимагала негайного видворення Мєшкова з України за непрямі заклики до зміни конституційного ладу в Криму.

Нагадаємо, ЗМІ повідомили, що Мєшков сьогодні був затриманий в Ялті. Причина затримання не повідомлялась.

3 липня екс-президент Республіки Крим Мєшков прибув на півострів з Москви. Він був відсутній 16 років.

Мєшков заявив, що вважає головним завданням на сьогодні проведення 2012 року референдуму щодо відновлення скасованої Конституції Криму 1992 року. Він також різко засудив події у Феодосії, де 3 липня відбулося масове зіткнення активістів козацьких організацій і працівників міліції під час спроби козаків повторно встановити на в`їзді до міста уклінний хрест, який 1 липня був демонтований за рішенням Господарського суду Криму.

«Оцінюючи реальну ситуацію, що склалася в Криму, думаю, доречно буде пригадати слова Вінстона Черчілля: «Бандита не налякаєш піднятими руками!». Тобто, фігурально висловлюючись, пора опустити руки й узятися за вила», – сказав екс-президент Криму.

8 липня голова уряду Криму Василь Джарти заявив, що висловлювання Мєшкова повинні стати приводом для порушення кримінальної справи.

Мєшков 30 січня 1994 року переміг у другому турі виборів президента Республіки Крим, здобувши майже 73% голосів. У березні 1995-го посаду кримського президента було ліквідовано внаслідок протистояння влади півострова з офіційним Києвом.

Мєшков має громадянство Російської Федерації.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію.