Заступник голови парламентського комітету з питань національної безпеки і оборони Литви Раса Юкнявічене закликала депутатів відмовитися від бізнесу в Російській Федерації. Про це повідомляє портал Delfi.
"Розвідка попереджає про загрози,а повинні діяти політики, ті, хто приймають рішення. Росія, на жаль, залишається найбільшою загрозою нацбезпеці. Але ще більше загроз в нашій внутрішній політиці", – зауважила Юкнявічене.
Зокрема, вона наголосила, що одне з основних знарядь Кремля – грошові потоки, щоб впливати на політичну систему і вибори.
За її словами,такі процедури відбуваються не лише у Литві.
Так, коментуючи звіт литовської розвідки про загрози нацбезпеки, депутат позитивно оцінила, що у звіті "не згадувалися маргінали, за якими ховалися реальні діячі".
"У мене є пропозиція. Лідер Литовської спілки селян і зелених Рамунас Карбаускіс і мер Каунаса Вісвальдас Матійошайтіс повинні негайно відмовитися від свого бізнесу у Росії. Це йде врозріз зі статусом політиків і аналізом, який прямо і побічно представляє литовська розвідка. Повністю, це означає, не передаючи дітям і близьким", – підкреслила вона.
Нагадаємо, 26 березня низка країн заявила про видворення російських дипломатів через отруєння екс-розвідника, а саме: Україна заявила про видворення 13 російських дипломатів; Польща висилає чотирьох російських дипломатів; США вирішили вислати 60 російських дипломатів та закрити російського консульства в Сіетлі; Канада вирішила вислати чотирьох розвідників Росії під дипломатичним прикриттям; Італія заявила про видворення двох російських дипломатів; Чехія висилає трьох працівників російської розвідки, які працюють під дипломатичним прикриттям; Нідерланди висилають двох працівників російських спецслужб; Данія також вирішила вислати двох дипломатів; Німеччина повідомила про висилання чотирьох російських дипломатів; Естонія вирішила вислати військового аташе РФ; Франція вирішила видворити чотирьох російських дипломатів; Румунія – одного; Хорватії оголосить персоною нон грата одного російського дипломата; Швеція також прийняла рішення вислати одного дипломата; Латвія видворяє другого секретаря посольства Росії та включає є в чорний список керівника представництва російської компанії в країні; Литва повідомила про вислання трьох російських дипломатів; Фінляндія – одного дипломата РФ; Албанія – двох; Міністерство закордонних справ Іспанії заявило, що уряд видворяє двох російських дипломатів; водночас у МЗС Угорщини вирішили вислати одного російського дипломата.