ПАРЄ закликала Європу допомагати біженцям з Африки

14 Квітня 2011, 14:11
«Асамблея, визнаючи, що події в Північній Африці викликають стурбованість усіх держав-членів Ради Європи, у зв'язку з цим закликає усі держави-члени негайно надавати гуманітарну допомогу і сприяння усім особам, що прибувають на південне узбережжя Європи і до інших меж, у тому числі через надання адекватного житла, притулку, медичного обслуговування», – говориться в резолюції.
 
У Асамблеї також відмітили, що повстання в Тунісі, Єгипті і Лівії змусили велику кількість жителів цих країн шукати притулку, перетинаючи Середземне море.
 
Сьогодні, як підкреслюється в резолюції, 23 тисячі людей добралися з Тунісу до маленького італійського острова Лампедуза, на якому в зимовий час проживає всього 5 тисяч людей. Величезна кількість прибулих втікали зі своєї країни з економічних причин.
 
Крім того, в останні два тижні стали прибувати перші човни з Лівії: 850 чоловік дісталися до Мальти і приблизно 900 висадилися в Італії.
 
У Асамблеї не виключають, що може прибути значно більша кількість людей, враховуючи, що 460 тисяч людей вже втекли з Лівії і намагалися шукати притулку в основному в Тунісі і Єгипті.
 
«Багато хто з цих людей не можуть бути репатрійовані в країни їх походження, і Європі доведеться зайнятися проблемою забезпечення для них притулку або інших способів міжнародного захисту», – говориться в документі.
 
На думку ПАРЕ, ситуація ускладниться, якщо почнеться масова міграція лівійців, «в першу чергу у пошуках захисту або порятунку від наростаючого терору з боку полковника Каддафі, або від громадянської війни, що починається, або ж якщо полковник Каддафі здійснить свою майже неприкриту загрозу використовувати нелегальну міграцію як зброю проти Європи».
 
Асамблея визнає, що одним з пріоритетних питань є рішення гуманітарних проблем і питань міжнародного захисту мігрантів, біженців і осіб, що шукають притулки, які дісталися до берегів Європи, в першу чергу до Італії і Мальти.

«Держави-члени, Європейський Союз, міжнародні організації, цивільне співтовариство й усі інші повинні внести свій вклад і виявити солідарність з державами, що виявилися на передньому краю», – вважає ПАРЕ.

У середині лютого в Лівії почалися виступи з вимогою відставки Муаммара Каддафі, який править країною більше 40 років. Згодом виступи переросли в збройне протистояння між урядовими силами і повстанцями. Міжнародні організації заявляють про тисячі жертв зіткнень повсталих з урядовими військами, влада Лівії це заперечує

У зв'язку з небувалим напливом біженців з Тунісу, де близько місяця тому відбулася революція, уряд Італії оголосив режим гуманітарної катастрофи. Втім, в Алжирі поліція діяла на випередження. Тривають і відносно немасові демонстрації у Ємені. Там кілька сотень людей знову вимагали відставки президента Алі Абдалли Салеха.