НОВИНИ

ЄС критикує ідею Італії відкрити кордони для біженців з Північної Африки

Міністри внутрішніх справ ЄС сперечаються в Люксембурзі про те, хто має зайнятися біженцями з гарячих точок Африки: Єгипту, Тунісу, Лівії, повідомляє Die Zeit.

Суперечка щодо зростаючої кількості біженців з Північної Африки не знаходить наразі жодного компромісу. Раніше Італія оприлюднила намір видати візи усім біженцям та дозволити їх рух по інших країнах Шенгенського простору, зменшуючи таким чином «навантаження».

Проте, ЄС, зокрема міністр внутрішніх справ Німеччини Ханс-Петер Фрідріх, розкритикував такий намір та заявив, що «ми не можемо дозволити, щоб через Італію така велика кількість економічних мігрантів рухалася Європою».

У свою чергу міністр внутрішніх справ Австрії Марія Фектер заявила, що ініціатива Італії може мати «ефект пилососа» для мігрантів. Тобто, може приваблювати все більше осіб, які хотіли б легально потрапити в Європу.

Загалом, після повалення президентського режиму Бен Алі в Тунісі на територію Італії прибуло більше 26 тис. біженців. Це економічні біженці і їх права не настільки захищені, як права, наприклад, біженців з Лівії, відзначає видання.

Окрім того, за останній тиждень кількість мігрантів з Північної Африки зросла також на о. Мальта.

Наразі Європа остаточно не визначилася з діями, а Німеччина та Франція уже посилили контроль на кордонах.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію.