Полковник у відставці та колишній охоронець головного обвинувачувача від СРСР під час трибуналу вважає, що нинішні дії Росії можуть призвести до Третьої світової війни. І тоді вже шукати винних та судити буде нікого та нікому.
Нині Йосип Гофман – єдиний свідок із тих, хто перебував безпосередньо у залі під час Міжнародного трибуналу над винуватцями в злочинах проти людства. Він розповів, що все життя був певен, таких переживань, як у Нюрнберзі, у його житті вже не буде. Проте, в останні тижні почувається ще більш занепокоєним.
"Мені навіть у страшному сні не могло приснитися, що коли-небудь брати-слов'яни будуть захоплювати один у іншого території, зокрема, Крим", – каже Гофман.
Найбільше його збентежила остання промова президента Росії в Держдумі та реакція на неї депутатів. Щось подібне, каже, він уже бачив.
"Ось так паради проводив Гітлер. Я дивився, як аплодували депутати Держдуми… Навіщо? Навіщо аплодувати? Це тільки зомбовані люди, які втратили відчуття відповідальності, немислячі могли ось так радіти", – каже Гофман.
Одразу після промови Путіна Гофман написав послання до глав держав колишньої антигітлерівської коаліції, а нині – гарантів територіальної цілісності України. І нагадав, до чого вже призводила вседозволеність правителів, що вирішували долі цілих країн та народів.
"Карибські події – коли наші возили ракети на Кубу й наші уже підходили до Америки і Кеннеді поставив ультиматум. І вистачило розуму в Хрущова повернути ці кораблі й домовитися. Мені хочеться, аби вистачило відповідальності та розуму і в президента Росії", – говорить свідок Норнберського процесу.
А ще Гофман певен – нового Нюрнберзького процесу не буде. "Якщо буде третя світова війна – то вона закінчиться так, що нікого не буде і нікому буде судити".
Нагадаємо, 16 березня у Криму відбувся так званий "референдум" щодо статусу АРК. Самопроголошений прем’єр Криму Сергій Аксьонов заявив, що 96,6% тих, хто брав участь у "референдумі", висловилися за приєднання до Росії.
Читайте також: Фальсифікації на "референдумі" в Криму: мертві та російські душі, каруселі й примусовий вибір
18 березня президент Росії Владімір Путін підписав з сепаратистами "договір між РФ і Республікою Крим про прийняття в Російську Федерації Республіки Крим та утворення в складі РФ нових суб'єктів".
20 березня Держдума, а 21 березня Рада Федерації РФ ратифікували "угоду" з самопроголошеною владою Криму про приєднання до Росії на основі результатів "референдуму".