Особливе ставлення Табачника у Львівському університеті відчули ще у 2010 році

14 Липня 2011, 16:22

Про це йдеться у відкритому листі-зверненні прес-центру Львівського національного університету імені І. Франка.

Так, у порівнянні з 2009 роком нинішнє держзамовлення в ЛНУ зменшено на 20,1%. «Загалом, відповідно до поданих в МОНМС у 2011р. замовлень, скорочення становить 20,4%. У порівнянні з 2010 роком воно зменшено в середньому на 15,6%», – сказано у листі.

Зокрема, в університеті відначають, що скорочення за спеціальністю «журналістика» цьогоріч зменшено на 15 осіб (33%), а порівняно із 2009 роком – на 30 осіб (50%). При цьому «дивною і нелогічною є позиція Міністерства щодо відкриття напряму «журналістика» у технічних ВНЗ і надання їм бюджетних місць у повному обсязі, а держзамовлення для найстарішої в Україні школи журналістики ЛНУ ім. Івана Франка скорочено на 50%».

Схожа ситуація і на юридичному факультеті – зменшення цьогоріч – на 29%, порівняно із 2009 роком – на 48%. Держзамовлення на заочну форму навчання на «право» і «психологію» взагалі немає. "При цьому правнича школа ЛНУ ім. І. Франка веде свій початок з 1784 року та є однією із найпотужніших і найбільш знаних не лише в Україні, а й у світі", – йдеться у листі.

Крім того, відзначають у ЛНУ, на окремих напрямах економічного факультету, зокрема з «економіки підприємства», «маркетингу» показник скорочення держзамовлення сягнув 100%, «економічної кібернетики», «міжнародної економіки» – 50%.

У листі також вказується, що усупереч запевненням міністра щодо збереження обсягів прийому на природничі напрями в ЛНУ ім. І. Франка таки відбулося скорочення у порівнянні з 2010 роком на денну форму навчання зі спеціальності «геологія» (на 18 %) та на заочну форму навчання зі спеціальності «біологія» (на 50%).

«Скорочення підготовки істориків ЛНУ ім. Івана Франка становить 28% у порівнянні з 2009 роком, а з 2010 роком –  18,2%, коли по Україні – 20,3%. Факультет культури та мистецтв цьогоріч не отримав жодного бюджетного місця на нововідкритий напрям «хореографія», – відзначається у листі.

В ЛНУ наголошують, що «критерії розподілу бюджетних місць є невідомими, тому зменшення обсягу прийому до ВНЗ є незрозумілим».

В університеті зазначили, що таке катастрофічне скорочення держзамовлення неминуче призведе до скорочення викладацького складу.

При цьому в ЛНУ ім. Івана Франка заявляють, що незважаючи на масштабне цьогорічне скорочення випускників шкіл, в університеті вступна кампанія подібна до минулого року, коли було подано близько 25 тисяч заяв.  У середньому до приймальної комісії щодня надходить 1,5 – 2 тисяч заяв. Станом на 13 липня 2011 року подано понад 15,5 тисяч заяв.

Нагадаємо, що Києво-Могилянській академії повністю відмовлено у фінансуванні двох магістерських програм – журналістики та соціальної роботи. Крім того, значно скорочено держзамовлення на бакалаврів-правників.

На думку голови підкомітету з питань базової освіти парламентського комітету з питань науки і освіти, депутата від НУНС Лесі Оробець, скорочення держзамовлення для кращих українських університетів є одним з інструментів тотального підпорядкування галузі потребам міністра освіти і науки Дмитра Табачника.