Опозиція вимагає розслідування скандальної закупівлі “вишки Бойко”

21 Грудня 2012, 07:34

За його словами, латвійська сторона вже звернулася до правоохоронних органів України з відповідним проханням.

"Батьківщина» вимагає від правоохоронних органів, насамперед від генерального прокурора України, забезпечити латвійським правоохоронцям можливість провести допит всіх, хто був задіяний в оборудці з українського боку, щоб вони відповідали перед законом", – сказав Гриценко.

Він підкреслив – якщо українські правоохоронці не вживатимуть відповідних заходів, то це буде розцінене як факт бездіяльності, за що також передбачена кримінальна відповідальність.

Водночас народний депутат VI скликання Остап Семерак зауважив, що завдяки розслідуванню цієї справи латвійськими правоохоронцями рахунки компанії Highway Investment Processing, яка здійснила поставки в Україну цих бурових установок, були заарештовані.

Зокрема, за його словами, вдалося заблокувати 20% коштів, які мали бути перераховані після завершення процедури закупівель вишок.

"Ці кошти заарештовані, і є процедура, згідно з якою, вони мають бути повернуті в Україну", – сказав Семерак.

За його словами, якщо українські посадовці, причетні до цієї оборудки, уникатимуть надання інформації латвійській стороні, то вони можуть бути допитані в будь-якій країні Шенгенської зони під час перебування за кордоном.

Водночас Гриценко та Семерак не назвали прізвища осіб, яких хочуть допитати латвійські слідчі. Політики пояснили це тим, що правоохоронці Латвії самі визначатимуть перелік цих осіб, прізвища яких латвійська сторона не зобов'язані розголошувати.

Як повідомлялось, нещодавно екс-заступник голови Нафтогазу, народний депутат від Партії регіонів Сергій Кацуба визнав, що він писав тендерну документацію для закупівлі скандальної бурову платформу, що була куплена в 2011 році «Чорноморнафтогазом».

Нагадаємо, минулого року «Чорноморнафтогаз» на тендері придбав дві морські бурові установки за ціною $400 млн кожна. У першому тендері "Чорноморнафтогазу" взяли участь тільки дві, пов’язані між собою фірми. Ціна установки ($400 млн) виявилася на $150 млн вищою, ніж у виробника.

Видання "Форбс" опублікувало дослідження, в якому вказали, що насправді варто говорити не "вишки Бойка" – а "Кацуби". Нібито автор схеми наживи на закупівлі бурової платформи – екс-заступник голови НАК "Нафтогаз України" Сергій Кацуба, а його молодший 26-річний брат Олександр отримав у спадок його посаду в НАКу.

"Форбс" пише, що Сергій Кацуба курував питання в "Нафтогазі" – а Олександр Кацуба, будучи замголовою "Чорноморнафтогазу", їздив домовлятися про все у Сінгапур та Латвію.

У травні 2012 року "Чорноморнафтогаз" таємно підписав додаткову угоду із фірмою Highway Investments Limited через 6 місяців після проведення тендеру, аби легалізувати переплату за бурову установку.

Читайте також: «Вишки Бойка» наслідили на Заході