НОВИНИ

Переплату за «вишку Бойка» легалізували через півроку після тендеру (документи)

«Чорноморнафтогаз» таємно підписав додаткову угоду із фірмою Highway Investments Limited через 6 місяців після проведення тендеру, аби легалізувати переплату за так звану «вишку Бойка». Про це йшлося в програмі «Знак Оклику» на телеканалі ТВі.

«Так, якщо в першому контракті за 400 мільйонів доларів йшла мова про закупівлю самопідіймальної плавучої бурової установки (1 одиниця) і місце поставки була країна-виробник Сінгапур, то тепер на британську підставну фірму покладено і доставку вежі з Сінгапура до Туреччини», - зазначають журналісти.

«А це значить - сплатити всі витрати, пов’язані з монтажем-демонтажем і так далі», - додали телевізійники.

«Уявіть, що ваша фірма закупила принтери на тисячу доларів, а через 5 місяців ви підписали додаткову угоду, що без доплати вам привезуть ще й сканери, картриджі та встановлять кондиціонер», - говориться у програмі.

«5 вересня 2011-го ми показали директора цієї фірми Стена Горіна, який каже, що нічого не знає ні про неї, ні про свій підпис на документах вартістю у 400 мільйонів доларів. І вже 12 вересня Чорноморнафтогаз з ним же підписує додаткову угоду», - йшлося в передачі.

Нагадаємо, минулого року «Чорноморнафтогаз» на тендері придбав дві морські бурові установки за ціною $400 млн кожна.

У першому тендері «Чорноморнафтогазу» взяли участь тільки дві, пов’язані між собою фірми. Ціна установки ($400 млн) виявилася на $150 млн вищою, ніж у виробника.

Як повідомлялось, опозиція провела власне розслідування історії з придбанням Чорноморнафтогазом двох бурових установок за корупційною схемою і буде вимагати покарання причетних до цього осіб на міжнародному рівні.

Народні депутати від БЮТБ Остап Семерак та Сергій Власенко повідомили, що за час розслідування вдалося добути всю тендерну документацію, оригінал договору, підписаного між Чономорнафтогазом і підставною оффшорною компанією. Окрім першої вишки, з якої все почалося була друга вишка, а потім ще був фіктивний тендер на купівлю чотирьох кораблів супроводження, на якому було вкрадено за нашими оцінками близько 560 млн. грн.

На основі цих документів опозиції вдалося довести, що тендер був абсолютно фіктивним, а документи, подані на тендер - фальшиві.

Опозиція обіцяє всі зібрані документи за підписом Юлії Тимошенко направити до FATF та інших відповідних організацій.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію.