Огляд блогосфери: Ми все ближче до Киргизстану

7 Листопада 2012, 18:27

Журналіст Мустафа Найєм пише в блозі, що компроміс опозиції з ЦВК щодо необхідності перевиборів у 5 округах – це відверта зрада, а зібраний мітинг під стінами ЦВК  – антураж.

«Своєю згодою на перевибори лідери зрадили своїх соратників, які всі ці дні відстоювали результати в зазначених округах. В особливо там, де опозиціонери вигравали з великим відривом. Це зрада виборців у решти 8 округах, де результати голосування так і не будуть переглянуті. Це зрада тих, хто вперше після податкового Майдану прийшов під стіни ЦВК. Вранці їм обіцяли жорстку позицію і конкретні умови. А ввечері їх поставили зовсім перед іншим фактом», – пише журналіст та відзначає, що лідери опозиції не розуміють і не відчувають ролі масових акцій в політичній боротьбі.

Він задається питанням,  до чого був весь цей пафос: мітинг, погрози, ультиматуми? «Фактор тиску вулиці не був використаний і тепер взагалі незрозуміло, навіщо люди продовжують стояти на площі перед ЦВК. Створюється враження, що мітинг під Центрвиборчкомом потрібен був як антураж. Для галочки. На це вказує і неузгодженість дій лідерів опозиційних партій, і відсутність чіткого плану і повний інформаційний вакуум щодо подальших планів».

У свою чергу журналіст Віталій  Гайдукевич пише, що в опозиції наразі відсутні нові гасла, що мусять стати символами протестного настрою.

«Панове опозиціонери, невже ніхто там у вас не розуміє, що допускати до мікрофону шалених тьоток із воплями "Юлі волю!", – це поставить хрест на своїй адекватності? Невже не зрозуміло, що проблема сьогодні не в "юлиній волі"? Де актуальні гасла? Невже креатив і якийсь творчий підхід до акцій протесту радикально здох і почав смердіти?», – пише Гайдукевич.

«Якщо є плани на масовий протест, то почніть нарешті працювати над його механікою… Бо Янукович зробив для масового протесту більше, аніж уся опозиція разом узята… Сумно…», – підсумовує він.

Політолог та культуролог Тарас Возняк відзначає, що для того, щоб змінити ситуацію у країні вже практично вичерпані можливості, що окреслені рамками закону. ЦВК пішла на "поступку" призначивши перевибори у тих округах, де й так переконливо виграла опозиція. "Однак узаконює там, де непомірні амбіції таких неандертальців, як всякі там засухи, перейшли всі можливі і не можливі межі".

"Ще один підсумок виборів – місця на суспільний діалог чи політичну дискусію, справжню політичну дискусію, яка супроводжує всі вибори у цивілізованих країнах в Україні вже немає. Ми все ближче до Киргизстану – прискаче на конях один клан – його перемога, прискаче інший – їхня. Одним словом – ландскнехти Сфорца проти ландскнехтів Медічі. Де тут "наші"? Де тут "їхні"? Принаймні моїх серед цих бритоголових точно немає", – пише він. 

Історик Володимир В'ятрович пише, що наразі для влади надзвичайно важливо позбавити опозицію будь-якого національного забарвлення в сучасному політичному протистоянні в Україні. "Адже таким чином опонента відріжуть від підтримки великої частини виборців, які йдуть голосувати насамперед "за Україну". Але ще більш небезпечним ходом влади може стати зіштовхування чітко артикульованих українських національних сил в антидемократичний бік, на площину авторитарної політики", – попереджає історик.

На його думку, запорука успіху Партії регіонів та інших проросійських сил в Україні в майбутньому  – це  представити все демократичне, як невиразно українське, а все українське, як антидемократичне (авторитарне, фашистське і т. д). "Це сценарій їх перемоги у 2015-му. Це, врешті, розірвана тонка синьо-жовта лінія, що тягнеться через роки до наших днів. Сьогодні ще можна завадити реалізації такого сценарію. Все залежить від готовності партій, які прийшли як опозиційні у парламент", – пише В’ятрович.

Письменник Володимир Єшкілєв пише в блозі, що вибори проявили те, що  визначилась певна стихія, яка пішла повз зусилля і опозиції і влади: «Це та стихія, якій зараз опозиція намагається надати своє обличчя і опанувати. Ідеологічно і по способу вираження, ця стихія не проявляється в конотації з тими зусиллями політиків, які зараз відбуваються. Ця стихія шукає свого нового самовираження, вона шукає свого суспільного уможливлення. В ній криється колосальний потенціал розчарованості».  

«Що би не відбулося далі: збереться Верховна Рада, чи вона не збереться – це не дасть позитивного результату. Ані тактичного, ані стратегічного. Верховна Рада у такому складі і за таких обставин навіть якщо й збереться, то не стане  конструктивним місцем роботи. Це буде лише арена боїв, арена деструктивного і нав’язливого політичного цирку, котрий заводитиме і провокуватиме означену стихію. Отже, можливо й не потрібно збирати Верховну Раду», – пише Єшкілєв.

Екс-міністр закордонних справ Володимир Огризко пише, що Україна й надалі залишатиметься неважливою для США після переобрання президента США Барака Обами.

На його переконання, Обама, з огляду на його ліберальну позицію, знову намагатиметься “перезавантажувати” відносини з Росією із заздалегідь відомим негативним результатом

«Що ж стосується безпосередньо результату президентських виборів у Сполучених Штатах, тобто продовження повноважень Барака Обами в контексті перспектив стосунків між нашими країнами, то я переживаю певне розчарування. На жаль, адміністрація Барака Обами перенесла акцент своєї глобальної зацікавленості в регіоні Центральної і Східної Європи на інші регіони. Тому увага до України за останні роки відчутно зменшилася. Я не думаю, що відбудеться щось кардинальне в плані можливого покращення наших відносин, чи, скажімо, збільшення уваги до України з боку США», – пише дипломат.

Він також вказує, що  «на превеликий жаль, те, що відбувається у нас в країні з виборами, і те, як відбулися вибори президента у США, зайвий раз показує, наскільки Україна далека від демократичних стандартів», зокрема, що у США, де в рази більше виборців, результати волевиявлення встановлено буквально в перші години після завершення голосування.

«Це означає, що нам, українцям, треба ще дуже багато зробити для того, щоби наша політична система була демократичною й цивілізованою», – підсумовує екс-міністр.

Екс-спікер МВС пише Костянтин Стогній, що в знайденому тілі чоловіка, схожого на підозрюваного у вбивстві охоронців у торговому центрі,було вогнепальне поранення в потилицю.  «У Києві знайшли труп із вогнепальним пораненням в потилицю. За попередньою інформацією, це або Караванський стрілок Мазурок, або сам Мазурок інсценує свою загибель, щоб його не шукали », – написав він.