НОВИНИ

Обама виборов перемогу на президентських виборах у США

Чинний президент США Барак Обама на виборах 6 листопада набрав 281 голос вибірників при необхідних 270. Про це повідомляють американські ЗМІ, що ведуть підрахунок голосів.

"Обама набирає більше, ніж 270 голосів вибірників, а це означає, що він залишиться президентом і хазяїном Білого дому на наступні чотири роки", - повідомила телекомпанія CNN.

Після такого оголошення американські телеканали показали кадри з площ Чикаго - міста, де чинний президент прожив велику частину життя. Люди, які чекали результатів виборів біля екранів, зустріли тріумфом новину про переобрання Обами. Телеканали транслюють відеокадри з прибічниками Обами, що танцюють, обнімаються і вітають радісними криками переобранням Обами президентом.

Результат виборів визначився за останню годину після закриття виборчих дільниць на західному узбережжі і закінчення підрахунку голосів у штатах центральної частини США та сходу

В порівнянні з минулими виборами, Обама "втратив" лише штати Індіана і Північна Кароліна.

Зокрема, Обама завоював голоси 281 вибірника, Мітт Ромні - 201. До останнього в гонці лідирував Ромні.

На президентських виборах в США перемагає кандидат, який набирає не менше 270 голосів вибірників(з 538). Вибори проводяться за ситемою "Переможець забирає все", коли кандидат, що набрав просту більшість голосів виборців у штаті, забирає усі голоси вибірників від цього штату. При цьому кожен штат має у розпорядженні певну кількість голосів вибірників, рівну кількості представників в конгресі (два сенатори від кожного штату і декілька конгресменів, залежно від кількості округів).

У підрахунку голосів беруть участь національні медіахолдинги CNN, Fox, NBC, CBS і АР. Публіковані ними дані є де-факто попередніми підсумками голосування, на підставі яких називається переможець виборів.

Офіційні остаточні дані публікуються виборчими комісіями штатів після завершення обробки усіх бюлетенів і після того, як ці дані завіряються держсекретарем уряду штату - зазвичай через декілька днів, а іноді і тижнів після виборів.

17 грудня, вибірники в кожному штаті проведуть своє голосування, в ході якого офіційно оберуть президента, віддавши голоси "своїм" кандидатам. Результати цього голосування вибірників будуть 26 грудня передані конгресу США і оприлюднені на спеціальній спільній сесії обох палат 6 січня 2013 року у Вашингтоні.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію.