Об’єднана опозиція оприлюднила принципи відбору кандидатів на вибори в Раду

21 Червня 2012, 16:12

Ці принципи викладені у Декларації об’єднаної опозиції про забезпечення чесних і прозорих виборів у 2012 році, яку в четвер лідери партій, що входять до цього об’єднання, підписали та оприлюднили під час зустрічі з очільниками провідних громадських організацій.

Свої підписи під документом поставили Юлія Тимошенко, Арсеній Яценюк, Анатолій Гриценко та інші.

Об’єднана опозиція зобов’язалася формувати список у відкритому режимі, опублікувати автобіографії кандидатів у народні депутати, їхні декларації про доходи, свідоцтво про освіту, відомості про громадянство України.

Об’єднана опозиція не допустить висунення кандидатами у народні депутати осіб, які були причетні до порушення прав і свобод людини та до корупційних дій.

«Той, хто систематично не брав участь у засіданнях парламенту та роботі комітетів, теж не може розраховувати на кандидатство. Заказано дорогу й тим особам, «які змінювали свою політичну позицію всупереч волевиявленню виборців, зробленому в 2007 році», – сказано у повідомленні.

Керівництво об’єднаної опозиції окремо наголосило на тому, що «при доборі кандидатів принциповим є той факт, що народний депутат поточного скликання Верховної Ради витримав спокуси чи погрози влади, не зрадив країну та виборців – не перейшов до провладної більшості».

Ті, хто потрапить в кандидати й стане депутатом, мають присягнути, що не змінюватимуть власну політичну позицію протягом дії мандату, наданого йому виборцем, постійно братимуть участь у роботі Верховної Ради наступного скликання та її органів, публікуватимуть раз на рік декларації про доходи та видатки, а також голосуватимуть винятково особисто.

За голосування картками інших народних депутатів буде запроваджено кримінальну відповідальність, повідомляє прес-служба.

Об’єднана опозиція при формуванні цих критеріїв врахувала думку громадських організацій і планує й надалі координувати свої дії з громадянським суспільством.

«Об’єднана опозиція також не займатиметься, на відміну від влади, підкупом виборців та матеріально-фінансовим заохоченням до голосування, боротиметься за чесний підрахунок голосів, сприятиме роботі міжнародних та вітчизняних спостерігачів, а також журналістів, щодо яких розраховує не неупереджене висвітлення кампанії», – зазначено у повідомленні.

Важливим критерієм чесності виборів опозиціонери вважають звільнення ув’язнених лідерів опозиції Юлії Тимошенко та Юрія Луценка, забезпечення їхньої повноцінної участі у цих виборах.

Нагадаємо, Партія "Громадянська позиція" Анатолія Гриценка увійшла до складу об'єднаної опозиції напередодні, 20 червня.

23 квітня наприкінці квітня лідери шести політичних сил («Батьківщина», Фронт змін, Народна самооборона, Реформи і порядок, «За Україну!» і НРУ Бориса Тарасюка) підписали «Декларацію єдності», в якій зобов'язалися «забезпечити перемогу демократичних сил» шляхом висунення спільного виборчого списку.