«Неповага до Тимошенко». Порошенко прокоментував пропозицію Зеленського щодо модератора дебатів

5 Квітня 2019, 10:41

Президент Петро Порошенко назвав пропозицію кандидата на посаду глави держави Володимира Зеленського, який звернувся до лідера партії ВО «Батьківщина» Юлії Тимошенко із закликом бути модератором дебатів, «легковажною та зневажливою». Про це він заявив у п’ятницю, 5 квітня.

 

«Дебати – це не шоу. Вважаю, що легковажне та зневажливе звернення щодо участі Юлії Тимошенко у дебатах – це неповага до політика та її виборців, щоб вона була у тій ролі, яку спробував відвести для неї Володимир Зеленський. Виборців треба шанувати», – наголосив Порошенко.

 

Напередодні Зеленський запропонував Тимошенко стати «незалежним арбітром» на дебатах між ним та Порошенком.

 

 

Своєю чергою, у команді лідера «Батьківщини» заявили, що ще не вирішила, чи погоджуватися на відповідну пропозицію.

 

Нагадаємо, 3 квітня кандидат у президенти Володимир Зеленський записав звернення, у якому заявив про готовність провести дебати із чинним президентом Петром Порошенком. Водночас він висунув ультиматум, що дебати мають відбутися на НСК «Олімпійський» та дав Порошенку 24 години на прийняття рішення. Своєю чергою, Порошенко оголосив, що готовий провести дебати з Зеленським. Також він відзначив, що дебати – це не шоу, і в законі про вибори президента прописані правила їх проведення.

 

Згодом керівник штабу Зеленського заявив, що Порошенко нібито має виконати ще низку умов для проведення дебатів, після чого будуть погоджені їхні дата і час. Зокрема, Іван Баканов відзначив, що «наразі зарано щось конкретно говорити щодо самих дебатів, оскільки не виконані усі вимоги, які були озвучені в цьому ролику». За його словами, йдеться про визнання кандидата кандидатом, про надання відповіді щодо медичної експертизи.

 

Натомість державне підприємство НСК «Олімпійський» повідомило, що не отримувало жодних офіційних заявок чи проектів угод на проведення дебатів між кандидатами в президенти України. Разом з цим, Національна суспільна телерадіокомпанія України повідомила, що має технічну можливість провести трансляцію зі стадіону НСК «Олімпійський», однак це питання має врегулювати ЦВК. У свою чергу, заступник голови Центральної виборчої комісії Євгеній Радченко повідомив, що дебати, згідно з законом, проводяться на Суспільному телеканалі й оплачуються з державного бюджету. На його думку, швидше за все, кандидати на пост глави держави, які говорять про дебати на стадіоні «Олімпійський», мають на увазі форму агітації, яка має оплачуватися з виборчих фондів кандидаті.

 

4 квітня керівник виборчого штабу Петра Порошенка – Олег Медведєв заявив, що чинний президент України готовий перед дебатами з опонентом Володимиром Зеленським пройти медичне обстеження.

 

5 квітня кандидати в президенти Петро Порошенко та Володимир Зеленський пройшли медичну експертизу. Порошенко здав кров на аналіз в медпункті стадіону НСК «Олімпійський». Натомість Зеленський здавав аналізи в приватній клініці Eurolab.

96