НАЗК запустило онлайн-курс «Як подати е-декларацію»

13 Березня 2017, 11:58

Національне агентство з питань запобігання корупції спільно з Програмою розвитку ООН в Україні запустили онлайн-курс «Як подати е-декларацію», повідомили у прес-службі НАЗК у понеділок, 13 березня.

Зазначається, що у такий спосіб намагатимуться систематизувати інформацію про заповнення е-декларації та поширити її серед декларантів. Матеріали доступні на сайті НАЗК та офіційному каналі YouTube.

"Користувачі онлайн-курсу дізнаються: хто має подавати е-декларації, що і як має декларуватися. Також надається детальна інформація про кожен із розділів декларації. Розділи в онлайн-курсі наведені у відповідності до розділів самої е-декларації", – йдеться у повідомленні.

Як пише прес-служба, також курс буде цікавий юристам, які надаватимуть фахову допомогу з цих питань.

Лекторами для відео-лекцій виступили фахівці НАЗК: Інна Берназюк, радник заступника Голови НАЗК та Тетяна Шкребко, заступник директора департаменту контролю та перевірки декларацій НАЗК. Співавторами онлайн-курсу стали експерти Програми розвитку ООН в Україні: Роберт Сіверс, Іван Пресняков, Дмитро Котляр. 

Відомо, що за січень-лютий 2017 року до Єдиного державного реєстру декларацій осіб, уповноважених на виконання функцій держави або місцевого самоврядування, подано 165 728 документів.

Нагадаємо, в лютому в НАЗК затвердили порядок перевірки е-декларацій. Згодом Міністерство юстиції України зареєструвало порядок проведення перевірки електронних декларацій.

Як повідомлялося, Мін'юст відмовив НАЗК у реєстрації порядку перевірки е-декларацій. За словами заступника міністра юстиції з питань європейської інтеграції, основні зауваження полягають зокрема у відсутності термінів початку та тривалості перевірок.

Крім того, в НАЗК спрогнозували збільшення кількості е-декларацій у 2017 році.

Як стало відомо 10 березня, НАЗК розпочало перевірку 11 підозрілих декларацій суддів, працівників поліції та чиновників. Президент України Петро Порошенко запропонував Раді звільнити низку військових від необхідності подавати е-декларації.