Нацбанк скасував багато обмежень на обіг валюти в Україні

22 Жовтня 2015, 14:46

НБУ вніс низку змін до Постанови № 581 «Про врегулювання ситуації на грошово- кредитному та валютному ринках України» (зі змінами), які пом’якшують правила обігу валюти в Україні. Про це повідомили у прес-службі Нацбанку

Зокрема, урядові організації, які отримали міжнародні гранти та учасники приватизаційних конкурсів, які внесли гарантійні внески в іноземній валюті більше не зобов’язані продавати ці кошти на Міжбанку та купувати гривню.

Також Нацбанк встановив додаткові виключення із заборони на реєстрацію заміни кредитора або боржника в договорах про залучення резидентами кредитів і позик в іноземній валюті від нерезидентів.

Тепер «перереєстрація» кредитів стала можливою у випадках, коли заміна первісного кредитора пов’язана з його ліквідацією та приєднанням до нового кредитора-правонаступника або в разі, якщо кредит наданий резиденту за участю іноземного експортно-кредитного агентства.

Також НБУ пом’якшив обмеження на видачу банками валюти серез каси і банкомати.

«Наразі банки зобов'язані обмежити її видачу на суму до 300 тис. грн на добу на одного клієнта. Зокрема, ця вимога стосувалася і валютно-обмінних операцій з фізичними особами. Відтепер вона не розповсюджуватиметься на такі операції, що спростить населенню можливість продавати валюту в будь-яких обсягах», – йдеться у тексті.

Також уточнено вимогу щодо контролю експортних операцій, врахувавши особливість діяльність телекомунікаційних компаній.

«Наразі уповноваженим банкам не дозволено знімати з контролю експортні операції клієнтів, якщо вони надали документальне підтвердження про припинення зобов’язань шляхом зарахування зустрічних вимог у валютах, що підлягають обов’язковому продажу. Проте ця заборона відтепер не розповсюджуватиметься на операції телекомунікаційних компаній з оплати міжнародних телекомунікаційних послуг (міжнародного роумінгу та пропуску міжнародного трафіку)», – йдеться у повідомленні.

Як повідомлялося, на початку вересня НБУ також пом’якшив деякі валютні обмеження, введені під час кризи.