Північноатлантичний альянс не відмовлятиметься від ядерної зброї, якщо цього не зроблять Росія і КНР. Про це заявив генеральний секретар НАТО Єнс Столтенберг у коментарі німецькому видання Morgen Post.
"Мета НАТО – світ без ядерної зброї. Але світ не стане безпечнішим, якщо НАТО позбудеться всієї своєї ядерної зброї, в той час як Росія, Китай та інші залишать або будуть розширювати свої ядерні арсенали", – сказав Столтенберг.
Він також закликав Німеччину та інших партнерів Альянсу не відмовлятися від участі в ядерній програмі США в Європі.
"Ця ядерна участь є важливою для НАТО. І я закликаю якомога більше партнерів-членів Альянсу стати частиною цієї ядерної участі, в тому числі Німеччину", – сказав генсек.
На базі Люфтваффе в Бюхелі розміщені близько 20 американських атомних бомб типу В-61, кожна з яких в три-чотири рази потужніша за ті, що були скинуті на Хіросіму.
Нагадаємо, 7 лютого Верховна Рада ухвалила в цілому законопроект про внесення змін до Конституції України щодо інтеграції України в Європейський союз та НАТО.
20 вересня Верховна Рада підтримала законопроект про внесення змін до Конституції України щодо стратегічного курсу держави на набуття повноправного членства України в Європейському Союзі та НАТО. 20 вересня нардепи відправили на розгляд Конституційний суд України президентський законопроект №9037 про внесення змін до Конституції України щодо незворотності курсу України на європейську та євроатлантичну інтеграцію.
27 вересня до Конституційного суду України надійшло конституційне звернення Верховної ради України щодо законопроекту №9037, який передбачає зміни до Конституції щодо закріплення курсу держави на вступ у Євросоюз та НАТО.
22 листопада Верховна Рада підтримала в першому читанні законопроект про зміни до Конституції щодо інтеграції України в Європейський союз та НАТО.
26 грудня президент Петро Порошенко повідомив, що наполягатиме на ухваленні Верховною Радою змін до Конституції щодо інтеграції України в Європейський союз та НАТО в лютому 2019 року.