Найбільш важкодоступні монастирі світу

13 Вересня 2013, 10:14
  1. Монастирі Метеори, Греція. Метеори (в перекладі з грецької "підвішені в повітрі", або "в небесах") – це група з шести монастирів, які є одним з найбільших і найважливіших комплексів східно-православних монастирів у Греції.
  2. Шість монастирів, побудованих на природних кам'яних колонах з піщанику, є одним з найпотужніших прикладів архітектурного перевтілення місця в святиню, де панує самота, усвідомлення і молитва.
  3. Монастирі побудовані на кам'яних колонах дельтового походження, відомих, як Метеори, що тягнуться на 400 м. над долиною річки і невеликим містечком Каламбака .
  4. Під час політичної нестабільності в XIV столітті монастирі систематично будували у важкодоступних місцях, так що до кінця XV століття їх було вже 24. Вони процвітали аж до XVII століття. Сьогодні лише в 4 з них живуть монахи .
  5. Спочатку шлях до монастирів був дуже складним – були потрібні сходи або системи для переміщення людей і товарів. У 1920-их роках було запроваджено нововведення у вигляді вирізаних в скелі сходів та мосту з сусіднього плато.
  6. Буддійський монастир на горі Попа, М'янма. Монастир Таунг Калат розташований на вершині вулканічного утворення висотою 737 м, приблизно в 50 км на південний схід від Багана, поруч з вимерлим вулканом Попа. До монастиря можна добратися по 777 сходінках, і важкий шлях того вартий – з гори відкривається прекрасний вид.
  7. На північний захід відкривається вид на віддалені храми Багана, а на схід – на вершину Таунг Ма-гуї. Тут знаходиться велика кальдера шириною 610 м і завглибшки 914 м, так що під різним кутом огляду гора приймає різні форми. Тут живе багато макак, які приваблюють туристів.
  8. Монастир Такцанг – лакханг, Бутан. Монастир Такцанг – лакханг, також відомий як Гніздо Тигра, розташований на небезпечній скелі висотою 900 м над долиною Паро в Бутані. Схили скелі дуже круті – майже вертикальні – і будівлі монастиря вбудовані в її поверхню.
  9. Хоча монастир здається неприступним, добратися до нього можна з кількох сторін, наприклад, по північно-західній дорозі через ліс, з півдня – по дорозі, якою користувалися віруючі, а також з півночі.
  10. Дорога мулів, що веде до монастиря проходить через ліс, прикрашений барвистими молитовними прапорцями. Дуже часто монастир огортає хмарами, що надає йому ще більшої таємничості.
  11. Монастир Панагія Сумела побудований на скелястих кручах в Туреччині. Ця відома туристична пам'ятка, розташована на висоті 1200 метрів. Монастир був заснований в 386 році н.е., під час правління імператора Феодосія I ( 375 – 395 рр..)
  12. За легендою, два священики вирішили побудувати тут монастир після того, як знайшли в печері гори чудотворну ікону Діви Марії. За свою довгу історію монастир кілька разів руйнувався і відновлювався. Свою сучасну форму він отримав в XIII столітті.
  13. Після Першої світової війни і початку обміну населенням між Грецією та Туреччиною монастир спорожнів. Він був порожній кілька десятиліть, а потім його частково відновили і повернули до життя в якості музею .
  14. Висячий монастир, Китай. Висячий монастир розташований в каньйоні біля підніжжя гори Хеншань в провінції Шаньсі в Китаї. Храм побудований на скелях, приблизно 75 м. над землею і підтримується потайними коридорами в скелі і дерев'яними балками , вбудованими в гору.
  15. Більше 40 залів і павільйонів загальною площею в 152,5 кв.м. з'єднані один з одним коридорами, мостами і переходами. Вони рівномірно розташовані і добре збалансовані по висоті. Усередині храму знаходиться більше 80 мідних і залізних статуй і глиняних скульптур , а також кам'яних рельєфів часів різних правлячих династій. Храм побудували , щоб рятуватися від повеней і використовувати гору, як захист від дощу, снігу і сонця. Сьогодні це одна з головних культових та історичних пам'яток в цьому регіоні.