Найактивніше витрачають бюджетні кошти на комп’ютеризацію судова адміністрація та НБУ

17 Липня 2013, 17:28

Найбільше державних коштів на свою комп’ютеризаіцію впродовж 2013 року витратила Державна судова адміністрація України. У березні була  укладена угод на постачання комп’ютерного та іншого обладнання на 50,56 млн грн. Більшу частину суми – 33,91 млн грн. – отримало ДП «Інформаційні судові системи», яке мало до 1 червня поставити 736 систем відеоконференцзв’язку для залу судових засідань. Ще два підряди – на 885 міжмережевих екранів і 1 тис. 472 пристрої виведення зображення – отримали фірми ТОВ «Терра метрополіс» і ТОВ «Срібний дім». Усі три компанії мають відношення до одесита Леоніда Богданова. Всі файли, в яких на сайті «ВДЗ» оприлюднено дані про вартість закуплених товарів, створено на комп’ютері «MoBIL GROUP» (на комп’ютерах цієї ж компанії робились передвиборчі програми кандидата від ПР та низки інших по 133 виборчому окрузі в Одесі).

Лише на одну комп’ютерну програму Державного науково-дослідного інституту з лабораторної діагностики та ветеринарно-санітарної експертизи витратили 34,30 млн грн. На серверах Державної ветеринарної та фітосанітарної служби України, а також регіональних служб і ветеринарних лабораторій до кінця року має бути встановлено програмне забезпечення, яке дозволить перейти на безпаперовий обмін інформацією між органами. Підрядником виступило ТОВ «Бізтех», засновники якого зазначаються громадяни Панами й Гонконгу.

Уважним до своєї комп’ютеризації традиційно залишається Нацбанк. У травні відомство уклало угоду на суму 14,27 млн грн з ТОВ «БМС консалтінг» на технічну підтримку та ліцензування програмного забезпечення корпорації Microsoft. На кожен з 6 тис. 300 комп’ютерів НБУ придбали по три ліцензії. Згодом Нацбанк придбав картриджі, фотокондуктори та змінні частини до принтерів та оргтехніки на 10,69 млн грн. Зокрема закупили бездротові миші по 390 грн, комп’ютерні навушники по 464 грн. Загалом з 2008 року відомство придбало комп’ютерного устаткування, програмного забезпечення та сервісних послуг на 579,27 млн грн.

Серед лідерів із закупівель комп’ютерного обладнання – Фонд соцстрахування з тимчасової втрати працездатності. У  грудні відомство уклало угоду з ТОВ «Електронний світ України» на постачання комп’ютерного обладнання та програмного забезпечення на 23,38 млн грн. Нині засновниками «ЕСУ» є фірми – ТОВ «Федерація професійних спілок України» і ПП «Авісіна». Через ланцюжок засновників ці фірми контролюються росіянином Андрієм Колугою та Андрієм Ігнатовим (братом Ігоря Ігнатова, який в 2008-2009 роках займав пост секретаря Федерації профспілок України, однак був звільнений з посади разом зі звинуваченнями у розкраданні профспілкового майна).

Дбають за комп’ютеризацію і програмне забезпечення у КМДА.  У червні зокрема була укладена угода з ТОВ «Беніш Джі Пі еС Україна» на розробку транспортної схеми Києва за 15,94 млн грн. До кінця року має бути розроблено програмний продукт для проведення аналізу та моделювання пасажиропотоків за рейсами, маршрутами, видами наземного пасажирського транспорту у взаємодії з метрополітеном. Окрім того, 1,95 млн грн КМДА вирішило віддати ТОВ «Інтернейшнл технолоджі груп Україна» на  консультування стосовно систем і програмного забезпечення банку даних про об’єкти комунальної власності Києва, яку було перебудовано компанією «Софт блю» із залученням фірми ІТГУ у 2012 році. При цьому вартість створення цієї система складала 640 тис. грн, що утричі дешевше від її обслуговування.

Сучасні інформаційні технології важливі й для «Укрпошти». У червні відомство закупило модеми до РРО на 17 млн грн, що у півтора рази дорожче від прогнозної раніше ціни. Підрядником виступило ТОВ «Експотрейд», яке належить киянці Наталії Тихоновій, яка, за чутками, близька до народного депутата Петра Порошенка.

У лютому Державна виконавча служба України вирішила також прикупити 2 тис. комп’ютерів. Відповідну угоду було укладено з ТОВ фірмою «ВалТек» на 15,20 млн грнТакож придбали 78 лазерних принтерів по 2  тис. 88 грн. та понад 600 картриджів по 642 грн. Дешевші заявки на тендер були відхилені. ТОВ фірма «ВалТек» має 375 грн статутного фонду. Засновниками фірми є кияни Ісатай Бекешев та Олена Нестерова. З 2008 року компанія виграла державні тендери на 185,84 млн грн.

Ця ж сама фірма – ТОВ «ВалТек» – стала підрядником для комп’ютеризації Міністерства юстиції України. У липні була підписана відповідна угода на придбання комп’ютерної техніки на 11,91 млн грн, зокрема було придбано 651 комп’ютер.

Тим часом Фонд соцстрахування від нещасних випадків на виробництві та професійних захворювань України уклав угоду з ТОВ «Інститут інформаційно-аналітичних систем» на розробку комп’ютерної системи обліку та реєстрації професійних захворювань вартістю 7,98 млн грн. Засновниками фірми «Інститут інформаційно-аналітичних систем», зареєстрованої у 2012 році, є Олексій Забара, Костянтин і Микола Гороховські. Вони також є власниками ТОВ «Ер-Джі-Дейта», яке з 2008 по 2011 роки отримало підряди державних установ на розробку програмного забезпечення на 179,98 млн грн.

У Генпрокуратурі дбають не тільки за комп’ютеризацію, а й за кваліфікацію своїх працівників. Так відомство уклало угоду на розроблення та впровадження системи дистанційного навчання та підвищення кваліфікації вартістю 2,47 млн грн. Інформаційна система дистанційного навчання та підвищення кваліфікації повинна складатись з таких модулів: контент-наповнення, дистанційного навчання, електронна бібліотека, роботи з дистанційним терміналом  для забезпечення організації роботи співробітників. Згодом ГПУ віддала 1,50 млн грн  ТОВ «Адамант» на супроводження каналів корпоративної системи прямого відеозв’язку органів прокуратури України.

Як повідомлялось, за даними моніторингу коаліції "ОПОРА", електронне врядування не дійшло до 90% українських міст.

Читайте також: Електронна демократія