НОВИНИ

  ▪   Оксана Хмельовська

ГПУ витрачає мільйони бюджетних коштів на автомобілі, ремонти офісів, погони й кашне

З червня 2012 року Генеральна прокуратура витратила мільйони бюджетних коштів на утримання своїх офісів, автомобілів й оптимізацію веб-порталу. Про це свідчать угоди, опубліковані у «Віснику державних закупівель».

1. Ремонт офісів

За останній рік Генпрокуратура найбільше дбала про стан своїх офісів і приміщень. Найдорожчим для відомства став офіс по вулиці вул. Московська, 8. Так, на його ремонт, згідно з даними Вісника державних закупівель, витратили 89 млн грн. Раніше будинок по вул. Московська, 8 належав державному заводу «Арсенал» Державного космічного агентства, в ньому був розташований музей заводу. В грудні 2012 року Кабінет міністрів передав частину приміщень цього комплексу Генпрокуратурі.

Проте у ГПУ не забувають й про інші свої офіси, а саме по вул: Різницька, 13/15, Гусовського, 9, Грінченка, 3-Б, авіаконструктора Антонова, 2-А, Борисоглібська, 18. Так, 7 травня за результатами тендеру Генпрокуратура уклала угоду з ТОВ «Будвест Україна» на поточний ремонт будівель ГПУ на загальну суму 10 млн грн. До речі, з 2010 року у «Віснику держзакупівель» було опубліковано дані про будівельні роботи, замовлені Генпрокуратурою, щонайменше на 322,02 млн грн.

2. Каналізація і вентиляція

Окремо Генпрокуратура замовила каналізацію і вентиляцію вже згаданого офісу майже на 25 млн грн за адресою вул. Московська, 8.  Ці гроші підуть на монтаж водопровідних, каналізаційних систем, опалювання, вентиляції та кондиціювання повітря.

3. Тепло і світло

На постачання теплової та електричної енергії протягом 2013 року у Генпрокуратурі запланували витратити 6,90 млн грн. Так, на початку року у відомстві уклали угоду на постачання гарячої води і пари (3, 20 млн грн.) і електроенергії (3,70 млн. грн) для своїх офісів за адресами: вул.Різницька, 13/15, вул.Гусовського, 9, вул.Б.Грінченка, 3-Б, вул.Борисоглібська, 18.

4. Ксерокси й картриджі

На придбання копіювально-розмножувальної техніки та картриджів відомство витратить 3,99 млн грн державних коштів. Про це свідчить відповідна угода від 6-14 серпня минулого року.

5. Техобслуговування автомобілів

Протягом року Генпрокуратура витратила вже 3,54 млн грн на технічне обслуговування своїх автомобілів. Так у липні минулого року за результатами тендеру було укладено угоду на технічне обслуговування автомобілів на загальну суму 1,54 млн грн. Серед автомобілів, щодо яких замовлено ремонтні роботи, три представницькі седани Мерседес S 500, один позашляховик Лексус LX 570 і один «Шевроле Субурбан».

Вже у травні цього року на технічне обслуговування та ремонт автомобілів у відомстві витратили 2,50 млн грн. ТОВ «Віді Автострада» отримає 1,10 млн грн за роботи з 20 автомобілями «Тойота»: один «Авалон», вісім «Камрі-50», дев’ять «Камрі-40» і дві «Камрі-30». Середня вартість робіт по одній «Тойоті» становить 55 тис грн., що співставно з ціною нового автомобіля ВАЗ чи ЗАЗ-Daewoo. Окрім цього ТОВ «Атлант-М Дніпровська набережна» отримає 1,40 млн грн. за техобслуговування семи легкових автомобілів та автобусів.

6. Корпоративна система відеозв’язку

Згідно з угодою від липня минулого року, Генеральна прокуратура на 1,60 млн грн замовила супроводження каналів корпоративної системи прямого відеозв’язку органів прокуратури  і автоматизованої системи «Кадри».

7. Погони й краватки

У листопаді минулого року Генеральна прокуратура уклала угоду з ТОВ НВП «Тексма» на придбання погонів, кашне та краваток на 780 тис. грн. Найбільше коштували знімні погони «державний радник юстиції України», яких замовлено одну пару за 570 грн. Найдешевші погони «юрист» та «радник юстиції» коштували 31,2 грн. за пару. В керівництві Генпрокуратири є лише один носій звання «державний радник юстиції України» – це генпрокурор Віктор Пшонка.

8. Фотогалерея і статистика для сайту

На 400 тис. грн Генпрокуратура замовила роботи з оптимізації сайту. Відповідно до угоди, укладеної 31 липня з ТОВ «Веб-Формат», ці гроші мали  піти на технічний супровід існуючого сайту ГПУ, а також на створення та впровадження макетів дизайну для регіональних сайтів, розробку модуля «Фотогалерея», оптимізацію модуля «Статистика», оптимізацію роботи модуля у БД, впровадження нового програвача відео, реалізацію можливості дублювання новин у інші рубрики.