НАБУ провело 16 обшуків у справі про виведення 7,74 млрд гривень із Укрнафти

2 Лютого 2017, 10:52

Детективи Національного антикорупційного бюро України 1 лютого провели 16 обшуків у різних містах України у рамках розслідування про заволодіння нафтою ПАТ "Укрнафта" на загальну суму понад 7,7 млрд грн. Про це повідомила прес-служба НАБУ.

Провадження ведеться за ч. 3 ст. 212 ("Ухилення від сплати податків, зборів (обов’язкових платежів"), ч. 5 ст. 191 ("Привласнення, розтрата майна або заволодіння ним шляхом зловживання службовим становищем"), ч. 4 ст. 368 ("Прийняття пропозиції, обіцянки або одержання неправомірної вигоди службовою особою") Кримінального кодексу України.

Нагадаємо, досудове розслідування встановило, що з березня по жовтень 2015 року службові особи низки підприємств, діючи за попередньою змовою спільно зі службовими особами ПАТ "Укрнафта" заволоділи майном вказаного ПАТ (50% + 1 акція компанії належить НАК "Нафтогаз України") в особливо великому розмірі.

За версією слідства, після аукціонів, що відбувалися без забезпечення справедливої конкуренції, ПАТ "Укрнафта" реалізувало низці "підприємств-переможців" нафту та інші речовини відповідно до укладених з ними договорів за заниженою вартістю. У подальшому ПАТ "Укрнафта" було укладено додаткові угоди, якими відтерміновано оплату за раніше поставлену нафту на декілька років. Внаслідок таких дій до сьогодні розрахунок з ПАТ "Укрнафта" за поставлену продукцію так і не проведено, чим спричинено збитки державі в особливо великих розмірах.

За результатами ревізії, загальна сума боргу перед "Укрнафтою" склала 7,74 млрд гривень. В тому числі, ТОВ "Галнафта" – на 1,36 млрд гривень; ТОВ "Гарант-УТН" – на 745,1 млн гривень грн; ТОВ "Техтрейд Груп" – на 1,12 млрд гривень; ТОВ "ТД "Прикарпаттянафтотрейд" – на 2,98 млрд гривень; ТОВ "Котлас" – на 2,7 млрд гривень.

Раніше суд задовольнив клопотання детективів НАБУ і надав тимчасовий доступ до документів в "Приватбанку" (який тоді належав Ігорю Коломойському) з можливістю їх вилучення, що стосуються ТОВ "Гарант-УТН".

Іншими постановами суд так само дозволив доступ до рахунків ТОВ "Котлас", ТОВ "Техтрейд Груп", а також документів, які знаходяться у володінні "Укртатнафти". Окремо в судових матеріалах звертається увага на те, що ТОВ "Гарант-УТН", ТОВ "Котлас" і ТОВ "Техтрейд Груп" мають "ознаки ризикованості, а саме: малий статутний фонд, невелика кількість працюючих осіб на підприємстві, а також на підприємствах відсутні амортизаційні витрати.

Зазначимо, що компанії, щодо яких ведеться розслідування, пов’язують із Ігорем Коломойським.