МЗС РФ вважає резолюцію Генасамблеї ООН марним запереченням анексії Криму

28 Березня 2014, 09:53

"Контрпродуктивна ініціатива з резолюцією Генасамблеї лише ускладнить сприяння врегулювання внутрішньополітичної кризи в Україні. Закликаємо конструктивно налаштованих і незалежно мислячих учасників міжнародного співтовариства спрямувати зусилля на реальне сприяння стабілізації ситуації в цій країні і проявити повагу до результатів вільного волевиявлення населення Криму, яке вже зіграло свою історичну роль, і оскаржувати це марно" , – йдеться в повідомленні.

Як зазначає МЗС РФ, внесений Україною на голосування в Генасамблеї проект резолюції є "закликом до держав-членів ООН не визнавати результатів успішно реалізованого кримчанами законного права на самовизначення" .

"Не викликає нічого, окрім жалю, та гідна кращого застосування наполегливість, з якої влада Києва та іноземні "адвокати", що  представляють її інтереси, намагаються перекрутити суть тривожних процесів, що відбуваються в Україні. Задіяний на повну потужність весь потенціал пропагандистської машини часів "холодної війни", з тим щоб відвести на задній план факт глибокої внутрішньополітичної кризи в Україні, та перекласти відповідальність за ескалацію напруженості на Російську Федерацію" , – зазначають у російському відомстві.

Крім того, МЗС Росії впевнений, що розпорошення позицій держав – членів ООН, а також велика кількість тих, що утрималися і відсутніх на голосуванні свідчать про "неприйняття однобокого трактування подій, що відбуваються в Україні". "При цьому відомо, який безпардонний тиск, аж до політичного шантажу та економічних загроз, чинився на цілий ряд держав – членів з тим, щоб вони проголосували "за" , – стверджують у російському МЗС.

Як відомо, у 27 березня Генасамблея ООН підтримала резолюцію щодо невизнання кримського референдуму і підтримки територіальної цілісності України. "За" проголосували представники 100 країн.

Проти цієї резолюції проголосували лише 11 країн: Росія та її "партнери" Вірменія, Білорусь, Болівія, Куба, КНДР, Нікарагуа, Судан, Сирія, Зімбабве та Венесуела. Утрималися від голосування 48 країн.

Читайте також: Резолюція Генеральної Асамблеї ООН щодо територіальної цілісності України (повний текст)

МЗС України вважає, що резолюція Генасамблеї ООН засвідчила повний провал політики Росії щодо анексії Криму