МЗС не коментує ситуацію у Лівії для безпеки українців

9 Березня 2011, 12:34

Таку позицію озвучив  директор Департаменту інформаційної політики МЗС Олег Волошин в інтерв'ю ЛІГАБізнесІнформ.

«МЗС України не збирається втручатися (у ситуацію у Лівії – ред.)… Офіційна позиція МЗС така: ми, безумовно, украй стурбовані й засуджуємо застосування насильства з боку збройних сил проти мирних громадян. Ми вважаємо, що ніяка влада не має права стріляти по своїх громадянах, і, безумовно, якщо режим Каддафі пішов на такі заходи, він заслуговує на найсерйозніший осуд», – продовжив Волошин.

Відсутність категоричності в оцінці дій Каддафі, Волошин пояснив занепокоєнням долею українських громадян, які перебувають у Лівії.

«У той же час ми прекрасно розуміємо, що деякі наші громадяни дотепер залишаються в Лівії, і якщо ми виступимо з однозначними заявами на підтримку однієї із протиборчих сторін, то перетворимо своїх людей у заручників», – пояснив він.

Волошин пояснив, що розвиток події вказує на відсутність гарантій захисту іноземцям з боку обох сторін конфлікту.

«У нас є кваліфіковані фахівці із Близького Сходу, які пропрацювали в регіоні багато років. Всі вони погоджуються із тим, що втручання в справи арабського світу завжди шкодить тим, хто втручається…Араби вкрай не люблять, коли за них щось вирішують або навішують ярлики», – сказав він.

Як повідомлялось, Каддафі наказав арміїзахищати ключові об'єкти в Лівії і бути готовою до відбиття інтервенції.

Водночас, лівійські повстанці пообіцяли не переслідувати Муаммара Каддафі за скоєнні злочини, якщо він добровільно відмовиться від влади протягом 72 годин.

Нагадаємо, масові акції протесту з вимогою відставки Муаммара Каддафі, які переросли у громадянську війну,тривають у Лівії з 15 лютого.  26 лютого Рада безпеки ООН ввела санкції проти режиму лівійського лідера Муаммара Каддафі, заборонивши йому, членам його сім'ї і декільком учасникам виїжджати з країни.

 

28 лютого завершилася основна фаза евакуації українців з Лівії. Всього, за даними МЗС, було евакуйовано близько 400 громадян України. В Лівії залишилось близько 600 українців, які не хочуть повертатися в Україну.