Москаль заявив про остаточну декомунізацію Закарпаття

29 Квітня 2016, 08:19

На Закарпатті не лишилося топонімів пов’язаних з іменами діячів більшовизму та на честь подій, які прославляють відповідну владу. Про це повідомив голова Закарпатської облдержадміністрації Геннадій Москаль на сторінці у мережі Facebook.

«Закарпаття нарешті декомунізоване: всі Леніни, Дзержинські, Кірови, Комсомольські, Жовтневі викинуті на смітник історії. Замість них з’явилися вулиці не тільки Джона Леннона чи Енді Воргола. Область стала єдиною в Україні, в якій «декомунізовані» вулиці перейменовані на честь усіх загиблих на Донбасі героїв. Така була моя принципова позиція», – написав Москаль.

Також він заявив про спробу саботажу такого рішення з боку місцевої влади.

«І що ви думаєте? Виявляється, є маса людей, які протестують проти цього. Наведу два приклади. У селищі Великий Березний моїм розпорядженням вулицю Івана Локоти (комуністичний діяч Чехословацького періоду) перейменовано на вулицю Василя Наливайка (боєць 128-ї бригади, народився у В.Березному, загинув у червні 2014р. на Луганщині). Після цього до мене надійшло кілька десятків листів від мешканців вулиці з вимогою повернути стару назву Локоти. Тобто десятки людей вимагають: «Заберіть загиблого на війні й поверніть нам комуніста, хоча він не мав до В.Березного ніякого відношення!» Ще один приклад – у с.Клячаново Мукачівського району вул.Ворошилова моїм розпорядженням перейменована на вул. Василя Лавкая (боєць ДУКу, загинув на Донбасі, похований у Клячанові), а вул. Жовтнева – на вул. Альберта Падюкова (боєць «Айдару», загинув на Донбасі, похований у Клячанові). Через два тижні сільрада (яка до цього протягом 9-ти місяців не хотіла виконувати закон про декомунізацію, хоча ми їй неодноразово нагадували) своїм рішенням перейменовує вулиці Ворошилова та Жовтневу на Нивлянську та Виноградну. Ну, хіба не свинство? Хлопці не ховалися від війни по підвалах чи закордонах, а поїхали на схід і віддали свої життя за Україну, а після цього земляки просто плюнули їм в обличчя», – зазначив він.

Голова ОДА повідомив, що оскаржить указані рішення через суди.

«Рішення сільради незаконне, тому я оскаржу його в суді, однак ці приклади показують, як глибоко в’їлася комуністична пропаганда в свідомість закарпатців, і наскільки вони далекі від того, що відбувається на Донбасі. Закарпатська область займає останні місця по кількості тих, хто бажає зі зброєю в руках захищати свою країну. Тому якщо буде оголошена нова хвиля мобілізації, на прізвища любителів комуніста Локоти і депутатів сільради з Клячанова військкомати звернуть особливу увагу!» – додав Москаль.

Нагадаємо, 4 березня Москаль своїм розпорядженням згідно з законом «Про засудження комуністичного та націонал-соціалістичного (нацистського) тоталітарних режимів в Україні та заборону їхньої символіки» перейменував вулицю Володимира Леніна у селі Калини на вулицю Джона Леннона. Місцеві депутати не підтримали ідею керівника області й на сесії проголосували за назву вулиці «Слов’янська». Проте Москаль наполіг, щоб вулиця залишилася названою на честь британського музиканта. Згодом Москаль перейменував площу в закарпатському селі на честь Енді Воргола.