Місія МВФ їде в Україну вирішувати долю чергового траншу

25 Жовтня 2011, 07:36

Останній раз Україна отримала транш МВФ у грудні минулого року – на суму $ 1,5 млрд. На початку лютого цього року чиновники МВФ прибули до Києва для чергового перегляду програми співпраці. Проте українська сторона не поспішала виконувати ключові умови фонду – підвищувати тарифи на газ і проводити пенсійну реформу, тому візит експертів фонду кілька разів переносився

Теперішній візит триватиме з 25 жовтня по 4 листопада. У ході переговорів  українська сторона сподівається врегулювати останній пункт угоди, який залишилося виконати для отримання чергового траншу. Йдеться про підвищення тарифів на газ для населення.

Так, 14 жовтня віце-прем'єр Сергій Тігіпко повторив вимогу МВФ для України підвищити ціну на газ для населення на 32% і на 56% – для теплокомуненерго. 

Втім, 23 жовтня прем’єр-міністр Микола Азаров в ефірі одного з українських телеканалів запевнив, що жодних підвищень тарифів на газ для населення наразі не планується.

Нагадаємо, програма співробітництва України і МВФ, схвалена в липні 2010 року, передбачає виділення Україні кредиту на близько $16 млрд. Термін дії програми 2,5 роки. Кошти залучаються під ставку 3,5% річних. Останній раз Україна отримувала транш МВФ в грудні 2010 року – на суму $ 1,5 млрд. 

Для отримання чергового траншу кредиту МВФ Україна повинна була виконати низку вимог, зокрема: провести пенсійну реформу, корегувати тарифи на газ і теплопостачання, скасувати обов’язковий викуп рекапіталізаційних облігацій тощо.

Зазначимо, що українська влада сподівається зараз отримати два транші  за програмою stand-by, що дозволить поповнити валютні резерви Нацбанку України відразу приблизно на $3 млрд.