НОВИНИ

"Регіонали" сподіваються отримати черговий транш МВФ без підвищення тарифів на газ

За наявності прогресу за іншими напрямами МВФ може відмовитися від вимоги підвищити тарифи, вважають представники Партії регіонів.

Про це йдеться у статті "МВФ едет с проверкой"у газеті "Коммерсант-Украина".

На думку "регіоналів", виконання більшості умов МВФ компенсує відсутність підвищення тарифів на газ для населення.

"Ми відзвітуємо про стабільну макроекономічну ситуацію в поточному році і очікуване зростання ВВП в 5%, що вище прогнозів західних аналітиків. Питання підвищення ціни газу для населення цілком є ​​предметом для переговорів. МВФ вивчить реалістичність проекту держбюджету на 2012 рік, і якщо побачить, що ми виходимо надефіцит, який вимагає Фонд(1,5% ВВП– Ред.), без підвищення, може піти на корекцію своїх вимог", - упевнений голова підкомітету Верховної Ради з питань міжнародної економічної політики Олексій Плотніков.

У свою чергу заступник глави фракції Партії регіонів Анатолій Кінах заявиляє, що "потрібно домагатися корекції вимог МВФ, особливо виходячи з того, що різке підвищення тарифів істотно знизить купівельну спроможність громадян і сповільнить відновлення внутрішнього ринку".

"Більш того, два тижні тому я зустрічався у Вашингтоні з чиновниками МВФ, що курирують Україну, і переконався, що вони налаштовані на відновлення співпраці і готові змінити програму", - зазначив він.

Втім, джерело, знайоме з позицією МВФ, заявляє, що уникнути підвищення тарифів майже неможливо.

"Альтернативою могло б бути адекватне скорочення соціальних статей, але це абсолютно виключено. Тому ми приречені повернутися до розгляду питання перегляду тарифів. Звичайно, це буде не 50-відсоткове підвищення, ми будемо вишукувати бюджетні резерви, щоб це підвищення було мінімальним, але від цієївимоги МВФ, ймовірно, не відступить", - заявивспіврозмовник.

Останній раз Україна отримувала транш МВФ в грудні 2010 року, пропустивши потім три транші на загальну суму $4,5 млрд.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію.