НОВИНИ

У МВФ відзначили погіршення бізнес-клімату в Україні

Бізнес-клімат в Україні погіршився. Про це на прес-конференції заявив постійний представник Міжнародного валютного фонду в Україні Макс Альєр.

Він підкреслив, що в Україні не надають належної уваги питанням розвитку та покращення бізнес-клімату.

"Макроекономічні показники України виглядають позитивно - це видно в ряді галузей, де відновлюється попит і споживання, економіка виходить із кризи, але тим не менше при цьому з'являються проблеми в системі", - заявив представник МВФ.

"Це проблеми у ряді галузей, починаючи від податкового законодавства, управління, адміністрування законодавства, митних питань. Крім того, у сільському господарстві є квотування, продаж землі і абсолютно непрозорий розподіл цих квот.

Ці складні питання можна перераховувати до безкінечності. На це скаржаться, і все це створює бізнес-середовище, яке не те що не поліпшується, а далі навіть погіршується. Це всіх турбує, тому що Україна - країна з величезним потенціалом", - зазначив Альєр.

Крім того, на думку Альєра, негативний вплив на ділове середовище в Україні здійснює нове податкове законодавство.

На його думку, у разі вирішення всіх цих питань, Україна може стати в один ряд з просунутими країнами Східної та Центральної Європи.

Довідка Тижня

З 1 по 11 лютого в Україну з візитом перебувала місія Міжнародного валютного фонду для проведення переговорів про другий перегляд виконання програми в рамках договору stand-by.

Відкриваючи засідання уряду сьогодні, прем'єр-міністр Микола Азаров заявив, що переговори з місією МВФ завершилися на дуже оптимістичній ноті.

У Міжнародному валютному фонді, зокрема, погодилися з проханням України зробити 50-відсоткове підвищення тарифів на газ для населення більш плавним, однак наполягли на прийнятті пенсійної реформи вже у березні.

У свою чергу Альєр повідомив, що МВФ прогнозує розгляд питання про виділення Україні чергового траншу в 1,6 млрд доларів через два тижні.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію.
Теги