НОВИНИ

Янукович підписав закон про пенсійну реформу

Президент Віктор Янукович підписав Закон України "Про заходи щодо законодавчого забезпечення реформування пенсійної системи". Про це повідомляє прес-служба глави держави.

Закон був прийнятий Верховною Радою України 248 голосами 8 липня поточного року з ініціативи Кабінету міністрів України.

Законом передбачається внесення низки змін в 22 законодавчих акти, в тому числі закони "Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування", "Про пенсійне забезпечення", "Про недержавне пенсійне забезпечення", "Про державну соціальну допомогу особам, які не мають права на пенсію та інвалідам" , "Про прокуратуру", "Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби та деяких інших осіб", "Про державну службу", "Про наукову і науково-технічну діяльність", "Про службу в органах місцевого самоврядування", "Про статус народного депутата України", а також "Про судоустрій і статус суддів".

Пенсійна реформа вступає в силу з 1 жовтня 2011 року.

Закон про пенсійну реформу був переданий на підпис президенту в четвер.

Він був прийнятий парламентом в липні нинішнього року, однак спікер Верховної Ради Володимир Литвин не підписував його у зв'язку з тим, що в тексті документа були виявлені неточності.

Верховна Рада проголосувала у вівторок, 6 вересня, необхідні поправки до тексту цього документа, після чого юридичне управління парламенту доопрацювало документ з урахуванням цих поправок.

Серед поправок парламент скасував проголосовану в липні поправку народного депутата Арсенія Яценюка про вибір в якості бази для розрахунку пенсії середньої зарплати за 2009 рік, що призвело б до різкого збільшення витрат Пенсійного фонду.

Поправка стосувалася проведення з 1 січня 2012 року перерахунку пенсій, які нараховуються відповідно до закону "Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування". Депутати обгрунтували своє рішення тим, що дана норма не узгоджується зі ст.42 цього закону.

Народні депутати також прийняли норму, згідно якою вони дозволили чиновникам, які досягли граничного пенсійного віку 62 роки, перебувати на займаній посаді, якщо вони отримали на це дозвіл.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію.