«З мікроскопом дивитися на такі великі угоди – це ваша робота і завдання. І тут я хочу запропонувати вам це продовжувати. Що стосується мене, то мені дуже соромно за те, що Латвія втягнута в такі очевидні офшорні схеми – щодо першої закупівлі. Я про це чув, але це ми детально не вивчали. Тут такими питаннями займаються наші правові структури. Це не єдиний випадок, де ці прізвища (Ерік Ванагельс і Стан Горінс – засновники Highway Investment Proccessing – Ред.), спливали, як ви говорите, як зіц-директори якихось офшорних схем», – сказав міністр.
За його словами, Латвійська держава намагається зараз мінімізувати використання її території для офшорних схем.
«Офшорні схеми існують у всьому світі. Деякі абсолютно легальні, і є нормальною частиною світової економіки. Але все-таки те, про що ви говорите – це дуже небажана і прикра частина…Все-таки ми з цим намагаємося боротися. І нашу банківську систему кілька разів дуже серйозно чистили. Тут дуже серйозна робота проводиться у співпраці з американськими службами та іншими країнами. Так що, я думаю, що тут дуже значний прогрес», – впевнений Павлютс.
Раніше Державний секретар МЗС Латвії Андріс Тейкманіс назвав позитивним те, що журналісти України та Латвії стежать за контрактом щодо купівлі «Чорноморнафтогазом» морських бурових установок.
Як повідомлялось, власник фірми-переможця тендеру «Чорноморнафтогазу» з купівлі морської бурової установки латвієць Ерік Ванагельс є підставною особою, який фактично не має постійного житла і зловживає алкоголем.
Нагадаємо, нинішнього року «Чорноморнафтогаз» на тендері з пов’язаними між собою фірмами придбав бурову платформу за $400 млн.
Номінальними власниками обох фірм, згідно з документами, були громадяни Латвії Ерік Ванагельс і Стан Горін.
Пізніше Горін, який працює страховим агентом, відхрестився від фірми Highway investment.
Після оприлюднення інформації про те, що платформа у сінгапурського виробника коштує на $150 млн дешевше, від досягнутої на тендері ціни, представники «Нафтогазу» заявили, що за додаткові кошти нібито буде придбано додаткове обладнання.
Крім того, міністр Мінвуглепрому Юрій Бойко назвав публікацію щодо ціни на бурову істановку «замовною», після чого журналісти подали на міністра в суд.
Також в «Нафтогазі» пообіцяли придбатицього року ще дві бурові платформи на прозорому тендері. «Чорноморнафтогаз» очікував, що вартість бурової установкискладе щонайбільше 648 млн грн.