НОВИНИ

"Вишку для Бойка" купували за підробними документами?

Стан Горін, який фігурує у документації Чорноморнафтогазу як директор кампанії Highway Investment, що отримала вже понад $200 за скандально відому бурову, заявляє, що немає до фірми ніякого відношення. Про це Горін розповів програмі «Знак оклику», уривки з якої наводить у своєму блозі на «Українській правді» Микола Княжицький.

Журналісти знайшли Горіна у Латвії та попросили прокоментувати інформацію про те, що ДАК «Чорноморнафтогаз» у березні 2011 року придбав на тендері морську бурову установку на $150 млн дорожче у його компанії.

Горіну продемонстрували документ, який показував Нафтогаз, про перерахунок коштів «дочкою» Нафтогазу - Чорноморнафтогазом на британську компанію Highway Investment.

Однак Горін заявив, що ніколи не був в Україні, і до Highway Investment не має ніякого відношення. Також він наголосив, що ніколи не підписував таких документів, хоча визнав, що він схожий на його автограф.

«Цей підпис мій… Але ця компанія мені ні про що не говорить», - сказав він.

Відповідаючи на уточнююче питання, чи можливо, що його підпис був підроблений, Горін сказав: «Може бути. Мій підпис міг бути скопійований, поставлений, перенесений...»

Як повідомлялось, 27 травня у статті під назвою «Вишка для Бойка» в газеті «Дзеркало тижня. Україна»  було оприлюднено інформацію про те, що у березні «Чорноморнафтогаз» придбав в британської компанії Highway Investment Processing LLP, директором якої зазначався Горін, самохідну плавучу бурову установку (СПБУ) за завищеною на $150 млн ціною. Ціна установки у першого продавця складала $248,5 мільйонів, але «Чорноморнафтогаз» придбав її за $400 мільйонів.

Згодом, міністр енергетики і вугільної промисловості України Юрій Бойко розцінив оприлюднення цієї інформації, як чиєсь замовлення, і пообіцяв залучити СБУ до з’ясування особи замовника. Крім того, він пояснив, що ціна установки вища через її комплектацію.

Тижневик «Дзеркало тижня. Україна» і журналісти вирішили подати в суд на міністра Бойка.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію.