НОВИНИ

«Чорноморнафтогаз» купив бурову установку у безпритульного латвійця

Власник фірми-переможця тендеру «Чорноморнафтогазу» з купівлі морської бурової установки Ерік Ванагельс є підставною особою. До такого висновку прийшли журналісти Балтійського центру розслідницької журналістики на телеканалі TV 3 (Латвія).

Аналізуючи бізнес створення офшорних фірм на підставних осіб, їхню увагпривернула також і перемога на українському тендері фірми Highway investment processing llp, серед засновників якої є 71-річний рижанин Ерік Ванагельс.

Журналісти з'ясували, що прописка Ванагельса була анульована. У квартирі, де він раніше проживав, залишилася племінниця, яка не побажала спілкуватися з репортерами. Тим, однак, вдалося віднайти давню подругу Ванагельса, з якою він підтримує зв'язки - Ельвіру.

У спілкуванні з журналістами та повідомила, що раніше Ванагельс був токарем високого класу. Проте сьогодні – це хворий, старий чоловік.

«Я б так не жила, якби він був олігархом...Тому що він п'є. То він загубив гаманець, то він втратив паспорт. Коли мама його ще вмирала, говорила: «Тільки не виходь за нього заміж, і не прописуй». Він коли п'є, то може з дому винести щось. Тому офіційно я з ним не хотіла. Так... як друг він приходить. А пожитку з нього - цвяха забити не вміє. Там, де він декларував, він теж не живе. Мотається: там, і там. У підвалах десь п'яний був, у нього ноги погризли щури. Сліпий, ледве-ледве на одне око бачить. Ось він приходив місяць тому - поміняв джинси і сорочку. Він прати приходить, тому що йому ніде. Коли він дуже-дуже п'яний, так що сам йти не може, тоді мені хтось телефонує і каже: «Забирайте його»», - розповіла Ельвіра.

Латвійські журналісти з'ясували також, що прізвище Ванагельса використовувалося у різних фірмах, а наданням послуг зі створення офшорних компаній займається ризька компанія IOS, яка має представництво у тому числі і в Україні. З усіх замовників фірми тільки 2% є резидентами Латвії.

Нагадаємо, при купівлі морської бурової установки «Чорноморнафтогаз» провів тендер між двома пов'язаними між собою фірмами. Ціна покупки була вищою за середньосвітові на $150 мільйонів.

Номінальними власниками обох фірм, згідно з документами, були громадяни Латвії Ерік Ванагельс і Стан Горін.

Пізніше Горін, який працює страховим агентом, відхрестився від фірми Highway investment.

Міністр енергетики і вугільної промисловості України Юрій Бойко розцінив оприлюднення ціє інформації, як чиєсь замовлення, і пообіцяв залучити СБУ до з’ясування особи замовника.

Крім того, він пояснив, що ціна установки вища через її комплектацію.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію.