Мей заявила, що не відкладатиме Brexit

14 Січня 2019, 16:38

Прем'єр-міністр Великої Британії Тереза Мей відкинула пропозицію Європейського Союзу про продовження статті 50. Про це повідомляє ВВС.

 

Зазначається, що дана заява прозвучала під час виступу на фабриці у місті Сток. 

 

За словами глави британського уряду, Брюссель відкинув її прохання про обмеження часу щодо дії механізму щодо кордону з Північною Ірландією. Своєю чергою, сьогодні вона відкинула їхню пропозицію про продовження статті 50.

 

"Я не думаю, що ми повинні розширювати статтю 50, і я не думаю, що ми маємо проводити новий референдум", – зауважила вона.

 

Крім того, Мей попередила про "параліч у парламенті", якщо угода буде відхилена.

 

 

 

Раніше стало відомо, що парламент Британії проголосує за угоду Мей щодо Brexit з Брюсселем у вівторок, 15 січня.

 

Раніше Мей заявила, що парламент проведе голосування щодо угоди про вихід з Європейського Союзу на тижні, що починається 14 січня.

 

Нагадаємо, 14 грудня лідери 27 країн-чіленів ЄС на спеціальному засіданні Європейської Ради підтвердили прихильність угоді щодо Brexit і повідомили, що не мають наміру її переглядати. 

 

Читайте також: Brexit-катастрофа. Чому Мей відклала голосування за угоду про вихід Британії з ЄС

 

Як повідомлялося, 10 грудня Мей скасувала остаточне голосування в парламенті з питання про затвердження Brexit. 

 

Своєю чергою, президент Європейської Ради Дональд Туск заявив, що вирішив скликати на 13 грудня позачерговий саміт ЄС для обговорення Brexit через те, що уряд Великої Британії відклав ратифікацію угоди. 

 

10 грудня Суд ЄС вирішив, що  Британія може скасувати Brexit в односторонньому порядку, відкликавши застосування статті 50 Договору про Європейський Союз. 

 

Раніше Туск повідомив, що на саміті країн ЄС, який проходив у Брюсселі сьогодні, 24 листопада, було схвалено угоду про Brexit.

 

19 листопада голова делегації ЄC в переговорах щодо Brexit Мішель Барньє заявив, що 27 міністрів країн-членів ЄС підтримали проект угоди про вихід Великої Британії з ЄС. 

 

Своєю чергою, міністр закордонних справ Іспанії Хосе Боррель повідомив, що Мадрид підтримає угоду про вихід Британії з ЄC, якщо будуть проведені переговори щодо Гібралтару. 

 

Додамо, під час референдуму 24 червня 2016 року 51,9% британців проголосували за вихід Великої Британії з ЄС (Brexit). При цьому 62% Шотландців висловилися за збереження британського членства в ЄС, а 32% виступили за Brexit. ​Правляча в регіоні Національна партія закликала до проведення окремого референдуму, якщо позиція Шотландії буде прогнорірована під час переговорів з Брюсселем щодо Brexit. 13 грудня 2017 року Європарламент проголосував за початок другого етапу переговорів щодо виходу Великої Британії з Європейського союзу.