Луценко та Грицак зустрілись з послами G7 у справі Бабченко

1 Червня 2018, 18:43

У п'ятницю, 1 червня, відбулася зустріч Генерального прокурора України Юрія Луценка та голови Служби безпеки Василя Грицака з іноземним дипломатами щодо спецоперації правоохоронних органів України із попередження вбивства журналіста Аркадія Бабченка. Зокрема на зустрічі були присутні керівники дипломатичних представництв країн-представників «Великої сімки», країн ЄС, Норвегії, Австралії, Європейського Союзу та Ради Європи.  Про це повідомляє прес-служба ГПУ.

 

Луценко відзначив, що це була масштабна і складна операція. 

 

Під час зустрічі генпрокурор та голова СБУ розповіли про ключові аспекти проведеної роботи та ті цілі, які ставились при прийнятті рішення щодо імітування обстановки злочину.

 

"Акцентовано увагу міжнародної спільноти на тому, що саме обрана стратегія дозволила не лише не допустити загибелі журналіста, припинити злочин, повністю задокументувати злочинні дії організатора, отримати докази його зв’язку із замовником злочину, а й отримати відомості щодо можливих потенційних жертв, проти яких ймовірно готувалися терористичні акти і вбивства", – йдеться у повідомленні прес-служби Генпрокуратури.

 

Нагадаємо, посол України в Угорщині Любов Непоп заявила, що в Угорщині з розумінням сприйняли спецоперацію СБУ з інсценування замаху на російського Бабченка. 

 

Міжнародна федерація журналістів назвала "неприпустимою і неприйнятною" спецоперацію щодо інсценування замаху на російського журналіста, а Комітет захисту журналістів заявив, що український уряд "підірвав довіру до себе". 

 

Також Європейський союз відреагував на спецоперацію СБУ щодо інсценування замаху на Бабченка, наголосивши, що Україна має право захищати свій національний інтерес та свою територію.

 

Глава литовського МЗС Лінас Лінкявічюс заявив, що не розуміє влаштовану СБУ інсценізацію. Водночас глава бельгійського МЗС Дідьє Рейндерс наголосив, що відповідні дії України суперечать європейським принципам поширення достовірної інформації в медіа.

 

Додамо, що представник Організації з безпеки і співробітництва в Європі (ОБСЄ) з питань свободи ЗМІ Арлем Дезір висловив жаль з приводу поширення Україною дезінформації про замах на Бабченка. 

 

Нагадаємо,  31 травня  Бориса Герамана, підозрюваного в організації замаху на журналіста Аркадія Бабченка, взяли під арешт на 60 діб без права на заставу