НОВИНИ

У Міжнародній федерації журналістів засудили спецоперацію щодо замаху на Бабченка

Водночас Лерут підкреслив, що федерація вимагає забезпечувати прозорість інформації.

Міжнародна федерація журналістів назвали "неприпустимою і неприйнятною" спецоперація щодо інсценування вбивства журналіста Аркадія Бабченка. Про це в четвер, 31 травня, повідомила прес-служба організації.

 

"Аркадій Бабченко живий і може продовжувати займатися професійною діяльністю як щирий і прямий журналіст. Однак українська влада, поширюючи неправдиві відомості про його вбивство, серйозно підірвала довіру до інформації, і така інформаційна діяльність ризикує бути розцінена як пропагандистська операція", – заявив президент федерації Філіп Лерут.

 

Водночас він підкреслив, що федерація вимагає забезпечувати прозорість інформації, і нагадав, що українська влада так і не змогла визначити винуватців убивства в 2016 році журналіста Павла Шеремета.

 

"Це неприпустимо – брехати журналістам по всьому світу і вводити в оману мільйони громадян, які справді були ошелешені так званим убивством",– наголосив генсек федерації Ентоні Белланжер.

 

Нагадаємо, увечері 30 травня стало відомо, що вбивство російського журналіста Аркадія Бабченка, яке нібито сталося увечері 29 травня у Києві, інсценували Служба безпеки України та сам Бабченко. 

 

Голова СБУ Василь Грицак повідомив, що виконавець замаху на російського опозиційного журналіста Аркадія Бабченка мав нелегально придбати зброю для закладення "баз" в центральній частині України.