Київ затягнуло димом із Чорнобильської зони та Житомирської області – КМДА

16 Квітня 2020, 23:19

У четвер, 16 квітня, у Києві в повітрі зафіксовані продукти горіння, які принесло вітром з пожеж у Житомирській області та Зоні відчуження. Про це повідомляє КМДА

 

Радіаційний фон у столиці в межах норми. За версією відомства, причиною диму є пожежі у Житомирській області і Зоні відчуження.

 

У свою чергу фахівці закликають: обмежити перебування на відкритому повітрі; тримати вікна зачиненими, особливо вночі і рано вранці; ввімкнути системи кондиціонування та очищення повітря; проводити вологе прибирання, корисно поставити ємкості з водою, щоб підвищити вологість повітря; збільшити споживання рідини до 2-3 літрів на день для дорослих.

 

Також директор Українського гідрометцентру Микола Кульбіда додав, що у другій половині дня у Києві спостерігалося досить незвичне для міста явище – пилова буря. Погіршення метеорологічної видимості відбулося практично на всій території столиці. Рятувальники запевнили, що ніякої хімічної та радіологічної загрози таке явище не несе, а також це не пов'язане з пожежами у Зоні відчуження.

 

"Причиною утворення такого явища стало посилення швидкості вітру до 15 – 20 м/с західного напрямку, який не має жодного відношення до переміщення повітряної маси з боку Чорнобиля. Крім того, внаслідок тривалої відсутності опадів та пересушування ґрунту, верхні шари цього ґрунту видувалися поривами вітру і переміщалися в приземному шарі атмосферного повітря" – заявив Кульбіда.

 

Нагадаємо, пожежа в Чорнобильській зоні спалахнула 4 квітня з вини 27-річного жителя села Рагівка, який для забави в трьох місцях підпалив сміття та траву. Вогонь вітром перекинуло далі. 15 квітня стало відомо, що осередки пожеж поблизу міст Прип'яті та Чорнобиля у зоні відчуження повністю ліквідовано.

 

Як повідомлялося, у причетності до підпалів поліція Київської області вручила двом людям підозри. Є припущення, що могла діяти група осіб. Поліція вивчає причини таких масштабних пожеж та не поодиноких осередків загоряння.

 

Унаслідок пожежі понад 30% туристичних локацій втрачені повністю і відновленню не підлягають