НОВИНИ

Пожежа в Чорнобильській зоні. Вручено дві підозри у причетності до підпалу, затриманих немає

10-денна пожежа знищила в Зоні близько 30% туристичних об'єктів.

Поліція Київської області вручила двом людям підозри у причетності до підпалів у Чорнобильській зоні відчуження, затриманих немає. Про це ввечері 14 квітня повідомив речник Міністерства внутрішніх справ Артем Шевченко.

 

«Двом особам повідомили про підозру в тому, що вони причетні до підпалів у зоні відчуження, що на думку слідства могло спричинити такі масштабні пожежі. Слідство триває. Вони не затримані», — пояснив речник.

 

Один із підозрюваних — місцевий житель села Рагівка на кордоні Житомирської та Київської областей. За словами речника, поліція продовжує шукати й інших імовірних причетних. Шевченко зазначив, що поки є припущення, що у зоні відчуження могла діяти група осіб.

 

«Є декілька ознак, що могли бути інші особи, які проникли в зону відчуження. Поліцією вивчаються причини таких масштабних пожеж та не поодиноких осередків загоряння. Ця пожежа була незвичайна тим, що було декілька осередків у багатьох місцях. Поки це припущення, що могла діяти група осіб», — сказав Шевченко.

 

Крім того, підозрювані пояснюють, що вони підпалювали ненавмисно, з побутових причин, каже речник.

 

Водночас директор Chornobyl Tour і Асоціації чорнобильських туроператорів Ярослав Ємельяненко заявив, що 10-денна пожежа в Чорнобильській зоні знищила близько 30% туристичних об'єктів.

 

"Понад 30% туристичних локацій втрачені повністю і відновленню не підлягають. Тому що ми показували в багатоденних турах старенькі радянські бази відпочинку... Втрачено дуже багато поліських сіл..." - повідомив Ємельяненко.

 

Водночас, за його даними, вціліли основні туристичні локації, зокрема, режимне містечко Чорнобиль, військове містечко Чорнобиль-2, де розташована станція радіолокації, місто Прип'ять.

 

Компанія Ємельяненка має намір звернутися до адміністрації, щоб спробувати відновити частину об'єктів, можливо навіть з використанням сучасних технологій.

 

Нагадаємо, пожежу у Чорнобильській зоні відчуження вдалося загасити 14 квітня, у чому дуже допоміг дощ.

 

Пожежа в Чорнобильській зоні спалахнула 4 квітня. У Державному агентстві з управління зоною відчуження наголосили, що рівень радіації унаслідок пожеж суттєво не змінився.

 

6 квітня поліція встановила зловмисника, за вини якого вогнем знищено 5 га Котовського лісництва на території зони відчуження. Це 27-річний житель села Рагівка.

 

Станом на 12 квітня пожежами були охоплені сотні гектарів в Чорнобильській зоні, вогонь почав добиратися до найбільш радіаційно забруднених частин зони відчуження. 

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію.