Християни східного обряду святкують Трійцю

23 Червня 2013, 10:20

П’ятидесятницю вважають днем, коли народилася та почала діяти Христова Церква.

Головний мотив святкування П’ятидесятниці для новозавітньої Церкви — це подія зіслання Святого Духа у вигляді вогненних язиків на апостолів на 50-ий день після Воскресіння. Тому це свято ще називається Зісланням Святого Духа.

У Книзі Діянь апостолів сказано, що після зіслання апостоли почали проповідувати різними мовами, таким чином вони одержали змогу донести Слово Боже усім народам.

У понеділок після П’ятидесятниці відзначають свято Святого Духа. Це пов’язано з традицією Східної Церкви наступного дня після великого свята віддавати честь тим особам, що виконували головну роль у цьому святі. У день П’ятдесятниці святкують саму подію зіслання Святого Духа на апостолів, а в понеділок віддають особливу честь Святому Духові, як третій Божій Особі.

Святкування Дня святої Трійці в наш час не втратило деяких своїх традицій. Православні християни завжди прикрашають свої будинки зеленню, оскільки на Синайській горі, коли з'явився Святий Дух, все цвіло зеленню. А ще квітучі гілки нагадують про те, що під дією благодаті Божої людські душі розцвітають плодами чеснот.

Свято також символізує собою початок літа, день прославлення процвітаючої природи, найзеленіше свято у році. Люди несуть додому святкові букети, щоб прикрасити ними свої будинки: пряний чебрець, запашний любисток, гіркий полин, терпкий аїр, освіжаючу м'яту тощо.

У день П'ятидесятниці храми також прикрашаються зеленню і квітами.