Хатинка патріарха Кіріла, його друга Путіна та інших “нових русскіх”

5 Червня 2013, 13:46
  1. Палац братів Васильєвих. Брати Васильєви народилися в селищі Вириця Ленінградської області. Займалися відеосалонами, потім переганяли автомобілі з Європи для продажу в Росії, тримали авторинки. Сергій Васильєв, середній брат, контролював і контролює Петербурзький нафтоналивний термінал (ПНТ) – найбільшу в Морському порту Петербурга бункерувальну компанію, з 15%-ю часткою від обсягу перевалки нафтопродуктів на Балтиці. Свою садибу брати вирішили побудувати в рідному селі на березі річки Оредеж Вона є зменшеною копією Катерининського палацу – знаменитої царської резиденції в Пушкіно. Про Катериненський палац тут нагадує багато що: візерунки на чавунній решітці, золоті куполи палацової каплиці, небесно-блакитний колір і білі статуї. Про інтер'єр існують лише суперечливі дані: стелі заввишки 14 метрів, мармурові сходи, двері з черепашачих панцирів, мозаїчні мармурові підлоги загальною площею більше 600 кв. м, чорні мармурові лицарі-атланти. Згідно откровень автора проекту, архітектора Ігоря Греміцького, для оздоблення палацу були використані виключно натуральні матеріали, серед яких 19 сортів мармуру з Італії.
  2. "Дача Якуніна". Маєток головного залізничника Росії Якуніна, займає кілька десятків гектарів лісу під Домодєдово. Там є кілька будинків, озера, гараж на 15 машин, окремий бокс для лімузина представницького класу, півтора кілометра підземних ходів в гараж, власний кінотеатр, банний комплекс з трьох корпусів площею 1400 кв. м. з сауною, російською і турецькою лазнями, сольовою кімнатою, басейном, окремою масажною кімнатою, італійськими меблями, барною стійкою з мармуру, каміном, вітражними вікнами. В одному з будинків є окреме сховище шуб та молитовня.
  3. Резиденція Шувалова. Ігор Шувалов, який обіймає посаду віце-прем'єра з 2008 року, згідно з поданою декларацією за 2012 рік є найзаможнішим членом уряду. Його дохід склав близько 226 млн рублів; дохід дружини, Ольги Вікторівни Шувалової, близько 222 млн рублів. У своїй декларації чиновник вказав, що разом з дружиною і трьома неповнолітніми дітьми орендує будинок площею 4174 кв. метра. Резиденція віце-прем'єра розташувалася поруч з інноградом "Сколково" на території колишньої дачі члена Політбюро часів Брежнєва Михайла Суслова (держдача "Заріччя-4"), знаходиться під ревною охороною та обнесена високим парканом. Наталія Пелевіна у своєму блозі на сайті радіостанції "Ехо Москви" розповідає про "палац" площею 1500 кв. метрів, збудований у формі літери "П". На ділянці площею 7,5 га є також криті тенісні корти, басейн, розкішні сади "стрижені в версальському стилі", оранжерея для екзотичних рослин, окремі будинки для прислуги і охорони та інше.
  4. Резиденція Кадирова. На березі річки Сунжа в місті Грозному стоїть ще один вельми вражаючий особняк. Офіційна резиденція глави Чеченської Республіки площею 260 тисяч кв. метрів коштувала бюджету, за даними "Нової газети", близько 10 млрд рублів. "Нова газета" зазначає, що тільки на облаштування території резиденції було виділено 48 млн рублів – 360 тисяч кв. м газону, 77 тисяч кв. м квітників, 16 тисяч троянд, 14 тисяч кв. м фігурно підрізаних чагарників, живоплоти та інше. На комунально-побутове обслуговування резиденції виділено близько 36 млн рублів. Микола Усков, керівник проекту "Сноб", після зустрічі клубу головних редакторів центральних ЗМІ в Грозному, організованою ИТАР-ТАСС, красномовно описав побачене: "На величезній площі посеред ідеальних газонів, що нагадують смарагдові хвилі гольф-полів, височів монументальний палац в османському стилі, поруч з ним – копія священної Кааби, обрамлена мінаретами. […] Поруч поміж мальовничих пагорбів і чеченських родових веж ховається невелика ферма. На ній живе ведмежа в клітці, по траві ходять кури, індички, покрикують півні, дзюрчить струмок, спадаючий в штучний ставок".
  5. "Палац Медведєва". У лютому 2011 року в "Новій газеті" було опубліковано статтю, де передбачалося, що на території природного заказника Великий Утріш будується особиста дача для екс-президента і нинішнього прем'єра Дмитра Медведєва. Особняк у Великому Утриші мав бути обладнаний пристанню для яхт і вертолітним майданчиком. Спеціально були заплановані дві широких дороги, що ведуть до нього (за даними "Нової газети", такими є вимоги безпеки Федеральної служби охорони, якщо мова йде про високопоставлених осіб). Своєю архітектурою проект "дачі Медведєва" схожий на так званий палац Путіна в Геленджику.
  6. "Дача Ткачова". У Блакитній бухті біля села Бжід Джубгского міського поселення Туапсинському району Краснодарського краю знаходиться об'єкт, який деякі вважають резиденцією губернатора Краснодарського краю Олександра Ткачова. Згідно Росреестру, частина даних земель дійсно належить губернатору. Однак, за заявами екологів, територія, огороджена парканом (близько 7 гектарів), значно перевищує площу землі, що належить Ткачову (1 гектар).
  7. "Дача Патріарха". У лютому 2011 року на чорноморському узбережжі на північ від села Дивноморське активісти екологи виявили незаконне, за їх словами, будівництво. Не менше 10 гектарів лісу, де ростуть рідкісні дерева, огороджено триметровим парканом. На території, за словами екологів, розташоване "дивна, пафосна будова – чи то особняк, чи то храм – вінчає цю чотирикутну будівлю купол з хрестом. У Російській православній церкві підтвердили, що даний об'єкт належить Московської патріархії РПЦ, проте зазначили, що під Геленджиком будується не дача патріарха, а духовний центр. На території духовного центру повинні були розміститися зал для засідань Священного Синоду, приміщення для перебування членів Синоду, адміністративних та управлінських служб Московської патріархії, робочі кабінети, конференц-зали, приміщення прес-центру та інше. Влітку 2012 року, за повідомленнями активістів, паркан навколо таємничого об'єкта значно підріс у висоту, став набагато довше і був оснащений нічними камерами спостереження і системою сигналізації. Пізніше Патріарх Кирил освятив храм на території духовного центру і провів там засідання Священного Синоду.
  8. "Палац Путіна". В кінці 2010 року петербурзький бізнесмен Сергій Колесніков відправив Дмитру Медведєву листа про корупцію. У ньому говорилося, що для особистого користування Володимира Путіна, тоді прем'єр-міністра Російської Федерації, на узбережжі Чорного моря біля селища Прасковіївка Геленджикського району будується "комплекс для відпочинку". У листі говорилося, що будівництво йде з 2005 року, а з 2007 року обробляється виноградник для виробництва елітних вин, загальна вартість проекту, за словами автора листа, досягла 1 мільярда доларів. Відповіді на лист Колеснікова від Дмитра Медведєва так і не надійшло. Російські блогери припускають, що палац і справді є приватною резиденцією Володимира Путіна. Зокрема, за їх заявою, 6-7 серпня 2011 року в районі резиденції були помічені три великих яхти (одна з них була схожа на яхту "Олімпія", якою користується Володимир Путін) і два сторожових кораблі. А за кілька днів до цього правоохоронні органи очистили найближче узбережжя від наметів відпочиваючих.