Італійці приїдуть до Києва розбиратися з каштанами Попова

4 Червня 2013, 16:34

Наразі ведуться переговори з італійцями про точну дату приїзду, але очікується, що вони відвідають Київ на цьому тижні.

Зазначалося також, що італійці мають намір уточнити і роль Максима Пєтухова в процесі закупівлі каштанів для Києва. Як пояснив гендиректор комунальної корпорації «Київзеленбуд» Михайло Царенко, Пєтухов є радником «Київзеленбуду» на громадських засадах і в даний час продовжує працювати.

«Ми переговори з італійцями не вели по закупівлі каштанів. Мені відомо, що Пєтухов був спостерігачем, і є підтвердження цьому», – сказав Царенко.

На питання членів комісії, як пояснити повідомлення ЗМІ, що Пєтухов давав вказівки, які каштани можна брати для Києва, і що він знав, які каштани привезуть до столиці, Царенко відповів: «Це питання потрібно поставити італійській стороні. Вони будуть найближчим часом давати тут прес-конференцію по ситуації. Але наскільки по паперах відомо, італійці по-іншому це формулювали. Є їх підтвердження з печаткою. Це, не розібравшись, преса пише, і тому виникають чутки…».  Комісія вирішила запросити Пєтухова на своє наступне засідання, яке відбудеться наступного тижня. 

Присутній на засіданні директор товариства «Професійний садівник» – переможця тендеру із заміни зелених насаджень на столичному Хрещатику Петро Кравець зачитав офіційну відповідь італійської фірми, яка була отримана товариством на висунуті претензії щодо каштанів. У документі італійці відзначили, що у разі встановлення їх провини в тому, що на Хрещатику висадили не червоні каштани Бріоті, а звичайні кінські каштани, вони готові передати столиці України 200 дерев м'ясокрасного Бріоті за «символічною ціною» – 1 євро за кожне дерево.

Кравець пояснив, що, згідно із законодавством Італії, передавати дерева безкоштовно розсадник не може, а повинен встановити хоча б мінімальну ціну.

Вітм, під час засідання комісії зауважили – якщо провини італійців в інциденті немає, то замінити каштани повинно товариство «Професійний садівник», згідно з підписаною угодою.

На переконання більшості членів комісії, київське суспільство має вирішувати, що робити з каштанами, які вже висаджені на Хрещатику після того, як місту передадуть червоні Бріоті. Відповідаючи на запитання членів комісії, чи можна було на етапі висадки розпізнати сорт каштанів, директор Ботанічного саду імені Фоміна Олександр Сінчи сказав, що це можливо було зробити лише після проведення спеціальних аналізів, але не за зовнішніми ознаками.

«За умови наявності певної кваліфікації фахівця це можна зробити, використовуючи відповідні методи досліджень в будь-якому стані. Інше питання – скільки це часу займе і скільки це буде коштувати? За великим рахунком, в безлистому стані ці форми між собою дуже схожі, це дійсно так. Були сертифікати розсадника, тому не проводилися жодні дослідження. Є мікроознаки, які можна було б виявити на етапі привозу посадкового матеріалу. Якби були сумніви, провели б експертизу », – зауважив він.

Нагадаємо, у травні з'ясувалося, що з 285 каштанів, замовлених в Італії і висаджених у квітні на Хрещатику, тільки два дерева сорту Бріоті – стійкого до молі і несприятливого середовищі. Дві третини дерев виявилися звичайними кінськими каштанами.

За результатами перевірки прокуратури встановлено факти розтрати та привласнення бюджетних коштів в результаті маніпуляцій з каштанами на суму майже 1 млн грн.

Голова Київської міської державної адміністрації Олександр Попов доручив відсторонити від роботи директора комунального управління з утримання зелених насаджень Шевченківського району Олександра Цимбалюка, що укладало договір на поставку саджанців.

Цимбалюк заявив, що підміна каштанів відбулась в Італії.

Попов обіцяв, що італійці пересадять каштани за 1 євро.

Позначки: