Італія затримала два рятувальні кораблі з мігрантами

22 Червня 2018, 11:29

Італія затримала в Середземному морі два рятувальних кораблі  "Lifeline" і "Seesuchs" з мігрантами на борту, які належать німецькій неурядовій організації Mission Lifeline. Про це повідомляє BBC.

 

Зазначається, що рятувальне судно "Lifeline" врятувало 224 мігрантів біля узбережжя Лівії у четвер, 21 червня.

 

Зокрема, міністр внутрішніх справ Італії та лідер ультраправої "Ліги" Маттео Сальвіні заявив, що корабель повинен вирушити в Нідерланди, оскільки він вийшов у море під голландським прапором, і не повинен заходити до Італії. 

 

У свою чергу, представництво Нідерландів у ЄС зазначило, що кораблі не зареєстровані в Нідерландах, і не ходять під прапором цієї країни.

 

 

"Кораблі "Seefuchs" та "Lifeline" не ходять під голландським прапором як судна в рамках Конвенції ООН з морського права. Ці кораблі належать німецьким громадським організаціям і не входять до реєстру суден Нідерландів. Тому Нідерланди не можуть дати інструкції цим кораблям. Італія проінформована з позицією Нідерландів", – йдеться у повідомленні.

 

 

Згодом місія "Lifeline" опублікувала у Twitter документ, який, підтверджує, що кораблі плавають під голландським прапором. Так, у документі йдеться, що портом приписки судна "Lifeline" є Амстердам, а власник судна зареєстрований в  Дрездені.

 

 

Водночас міністр інфраструктури Італії Даніло Тонінеллі  повідомив, що корабель порушив закон, взявши на борт мігрантів, коли в ситуацію вже втрутилася лівійська берегова охорона.

 

"Lifeline працює в лівійських водах за межами будь-якого правила, за межами міжнародного права. Вони здійснили близько 250 корабельних аварій, не маючи технічних засобів для забезпечення безпеки. Вони не співпрацюють з лівійською  береговою охороною, яка втрутилася, щоб врятувати мігрантів і повернути їх на лівійську територію. Ми не маємо нічого проти неурядових організацій, але ми виступаємо за дотримання закону. Особливо коли справа стомується людських життів", – наголосив він.

 

 

Крім того, він додав, що Італія затримає обидва судна, щоб визначити їх правовий статус, і підкреслив, що Італія "знову врятує мігрантів".

 

Нагадаємо, сотні мігрантів застрягли на борту рятувального корабля в Середземному морі, після того як Італія відмовила судну заходити в порт. Так, 629 людей, включаючи вагітних жінок та багато дітей, були врятовані в суботу кораблем Aquarius з французької неурядової організації спільно з німецьким центром SOS Mediterranee. 

 

Згодом прем'єр-міністр Іспанії Педро Санчес заявив, що відкриє порт країни для рятувального судна Aquarius, який застряг у Середземному морі через відмову Італії та Мальти прийняти його.

 

Як повідомлялося, комісар Управління Верховного комісара ООН у справах біженців Філіппо Гранді назвав відмову Італії прийняти корабель з мігрантами "ганебною".

 

Додамо, що канцлер Німеччини Анґела Меркель пообіцяла підтримати Італію, яка зіштовхнулася із значним притоком біженців.