НОВИНИ

"Перша мета досягнута!". Глава МВС Італії радіє, що судно з мігрантами прийме Іспанія

За словами Маттео Сальвіні, Італія вже давно не піднімала свого голосу в Євросоюзі.

Прем'єр-міністр Іспанії Педро Санчес заявив, що відкриє порт країни для рятувального судна Aquarius з понад 600 мігрантами на борту, який застряг у Середземному морі через відмову Італії та Мальти прийняти його.

 

"Я дав інструкції для Іспанії вітати  корабель Aquarius  в порту Валенсії. Наш обов'язок забезпечити цим 600 людям безпечну гавань. Ми дотримуємося міжнародних зобов'язань щодо надзвичайних ситуацій гуманітарного характеру.", - написав глава іспанського уряду у Twitter.

 

 

У свою чергу, міністр внутрішніх справ Італії Маттео Сальвіні вважає перемогою рішення Санчеса прийнти судно з біженцями.

 

"Це перемога! 629 іммігрантів на борту судна Aquarius прямують до Іспанії. Перша мета досягнута!" - зауважив він.

 

 

За його словами Італія вже давно не піднімала свого голосу в Євросоюзі, однак тепер вирішила зробити це і її почули.

 

 

Нагадаємо, сотні мігрантів застрягли на борту рятувального корабля в Середземному морі, після того як Італія відмовила судну заходити в порт.  Так, 629 людей, включаючи вагітних жінок та багато дітей, були врятовані в суботу кораблем Aquarius з французької  неурядової організації спільно з німецьким центром SOS Mediterranee. Наразі корабель знаходиться між Мальтою та Сицилією, чекаючи на безпечний порт. 

 

Раніше Сальвіні у спільній заяві з міністром, відповідальним за італійську берегову охорону, Даніло Тонінеллі, заявив, що мігрантів має прийняти Мальта, яка "не може продовжувати шукати інший шлях, коли йдеться про дотримання точних міжнародних конвенцій про захист людського життя".

 

Згодом на півдні Італії декілька мерів збунтувалися проти  рішення віце-прем’єра Маттео Сальвіні закрити порти країни для рятувального судна з понад 600 мігрантами на борту.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію.