НОВИНИ

У ООН відреагували на відмову Італії прийняти корабель з мігрантами

Водночас Гранді наголосив, що відповідальність за це лежить на всій Європі.

Комісар Управління Верховного комісара ООН у справах біженців Філіппо Гранді назвав відмову Італії прийняти корабель з мігрантами "ганебною". Про це він заявив в середу, 13 червня, передає Reuters.

 

"Це ганебно. Як європеєць я відчував сором – сором за те, що в Середземному морі був човен, є човен, і протягом декількох днів ніхто не хотів прийняти цих людей", – зазначив Гранді.

 

Водночас він наголосив, що відповідальність за це лежить на всій Європі.

 

"Абсолютно зрозуміло, що Європі необхідно колективно реформувати свою систему надання притулку, є багато опору, але іншого виходу немає", – додав комісар.

 

Нагадаємо, сотні мігрантів застрягли на борту рятувального корабля в Середземному морі, після того як Італія відмовила судну заходити в порт.  Так, 629 людей, включаючи вагітних жінок та багато дітей, були врятовані в суботу кораблем Aquarius з французької  неурядової організації спільно з німецьким центром SOS Mediterranee. Наразі корабель знаходиться між Мальтою та Сицилією, чекаючи на безпечний порт. 

 

Згодом прем'єр-міністр Іспанії Педро Санчес заявив, що відкриє порт країни для рятувального судна Aquarius, який застряг у Середземному морі через відмову Італії та Мальти прийняти його.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію.