НОВИНИ

Італія закрила порт для судна з 629 мігрантами на борту

Зазначається, що корабель знаходиться між Мальтою та Сицилією, чекаючи на безпечний порт.

Сотні мігрантів застрягли на борту рятувального корабля в Середземному морі, після того як Італія відмовила судну заходити в порт. Про це повідомляє Agence France-Presse.

 

Так, 629 людей, включаючи вагітних жінок та багато дітей, були врятовані в суботу кораблем Aquarius з французької  неурядової організації спільно з німецьким центром SOS Mediterranee. Наразі корабель знаходиться між Мальтою та Сицилією, чекаючи на безпечний порт.

 

Зокрема, міністр внутрішніх справ Італії Маттео Сальвіні к спільній заяві з міністром, відповідальним за італійську берегову охорону, Даніло Тонінеллі, заявив, що мігрантів має прийняти Мальта, яка "не може продовжувати шукати інший шлях, коли йдеться про дотримання точних міжнародних конвенцій про захист людського життя".

 

"Тому ми просимо уряд у Валлетті прийняти "Aquarius" і запропонувати першу допомогу мігрантам на борту", - зауважив він.

 

У свою чергу, уряд Мальти відповів, що прем'єр-міністр Джозеф Мускат розмовляв з прем'єр-міністром Італії Джузеппе Конте і наголосив, що "Мальта діє у повній відповідності зі своїми міжнародними зобов'язаннями".

 

За словами Конте, Італія направила два патрульних кораблі з лікарями на борту, які "готові втрутитися і надати допомогу будь-кому на борту".

 

Водночас представник уряду Мальти наполягав на тому, щоб порятунок мігрантів відбувся в районі пошуку та рятування в Лівії, і його очолив координаційний центр порятунку в Римі, тобто Мальта не має юридичного обов'язку приймати мігрантів.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію.