НОВИНИ

Меркель пообіцяла італійцям підтримку в питанні біженців

Канцлер ФРН порушила питання про вирішення проблеми біженців з Північної Африки.

Канцлер Німеччини Анґела Меркель пообіцяла підтримати Італію, яка зіштовхнулася із значним притоком біженців. Про це повідомляє Deutsche Welle.

 

Зазначається, що дана заява прозвучала під час зустрічі із новим італійським прем'єр-міністром Джузеппе Конте.

 

Так, Меркель порушила питання про вирішення проблеми біженців з Північної Африки, зокрема з Лівії.

 

За її словами, для цього потрібна співпраця з такими організаціями, як Управління Верховного комісара ООН у справах біженців (UNHCR).

 

 

У свою чергу, Конте закликав до більшої солідарності в ЄС у питанні розподілення біженців.

 

"Італійські кордони є європейськими кордонами", - зауважив він.

 

Крім того, він додав, що Італія прагне змінити Дублінську систему, яка передбачає, що біженці повинні реєструвати свої заяви на притулок у першій країні, в яку вони потрапляють у Європі.

 

Наголошується, що лідери Італії та ФРН закликали до розгляду заяв про надання притулку в рідних країнах мігрантів ще до їхнього перетину Середземного моря або в транзитних країнах.

 

Також вони підкреслили необхідність забезпечити більший захист європейських кордонів силами прикордонної служби Frontex, яка повинна акцентувати увагу на боротьбі з контрабандою та торгівлею людьми.

 

Раніше міністр внутрішніх справ Німеччини від Християнсько-соціального союзу (ХСС) Горст Зеєгофер погодився дати Ангелі Меркель час до кінця червня для пошуку загальноєвропейського рішення у міграційній суперечці.

 

Нагадаємо, сотні мігрантів застрягли на борту рятувального корабля в Середземному морі, після того як Італія відмовила судну заходити в порт.  Так, 629 людей, включаючи вагітних жінок та багато дітей, були врятовані в суботу кораблем Aquarius з французької неурядової організації спільно з німецьким центром SOS Mediterranee.

 

Згодом прем'єр-міністр Іспанії Педро Санчес заявив, що відкриє порт країни для рятувального судна Aquarius, який застряг у Середземному морі через відмову Італії та Мальти прийняти його.

 

Додамо, комісар Управління Верховного комісара ООН у справах біженців Філіппо Гранді назвав відмову Італії прийняти корабель з мігрантами "ганебною".

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію.