Ісландія вирішила призупинити всі контакти на високому рівні з РФ

26 Березня 2018, 22:55

Міністерство закордонних справ Ісландії повідомило, що країна вирішила призупинити всі контакти високого рівня з представниками Росії. Про це пише ісландське видання Morgunblaðið.

 

Зокрема, ісландські посадовці не відвідуватимуть РФ з нагоди Чемпіонату світу з футболу.

 

"Всі двосторонні зустрічі з російськими посадовцями, а також високопосадовцями призупинені на невизначений період. У відповідності до цього рішення, ісландське керівництво не відвідуватиме Росію в рамках Чемпіонату світу з футболу, який відбудеться цього літа", – йдеться в повідомленні.

 

Зазнається, що відповідне рішення було схвалене на засіданні уряду в понеділок, 26 березня. Водночас посла Росії викликали в МЗС, щоб повідомити про відповідне рішення.

 

Згідно з повідомленням, на відміну від низки інших держав, Ісландія не оголошуватиме персонами нон грата російських дипломатів.

 

Нагадаємо, 26 березня низка країна заявила про видворення російських дипломатів через отруєння екс-розвідника, а саме: Україна заявила про видворення 13 російських дипломатів; Польща висилає чотирьох російських дипломатів; США вирішили вислати 60 російських дипломатів та закрити російського консульства в Сіетлі; Канада вирішила вислати чотирьох розвідників Росії під дипломатичним прикриттям; Італія заявила про видворення двох російських дипломатів; Чехія висилає трьох працівників російської розвідки, які працюють під дипломатичним прикриттям; Нідерланди висилають двох працівників російських спецслужб; Данія також вирішила вислати двох дипломатів; Німеччина повідомила про висилання чотирьох російських дипломатів; Естонія вирішила вислати військового аташе РФ; Франція вирішила видворити чотирьох російських дипломатів; Румунія – одного;  Хорватії оголосить персоною нон грата одного російського дипломата; Швеція також прийняла рішення вислати одного дипломата; Латвія видворяє другого секретаря посольства Росії та включає є в чорний список керівника представництва російської компанії в країні; Литва повідомила про вислання трьох російських дипломатів; Фінляндія – одного дипломата РФ; Албанія – двох; Іспанії видворяє двох російських дипломатів; Угорщини – одного.

 

24 березня  Сполучені Штати Америки і до 20 країн Європейського Союзу заявили про намір видворити російських дипломатів через отруєння нервово-паралітичної речовиною "Новичок" колишнього шпигуна Сєргєя Скріпаля та його доньки Юлії у Солсбері. У процесі висилки візьмуть участь Франція, Німеччина, Польща, Ірландія, Нідерланди, Естонія, Латвія, Литва, Болгарія, Чехія, Данія і ще до дев'яти інших країн.

 

Також 14 березня прем'єр-міністр Великої Британії Тереза Мей заявила, що Лондон призупиняє усі контакти з Росією через можливу причетність Москви до отруєння колишнього шпигуна Сєргєя Скріпаля та його доньки у Солсбері. 23 російські дипломати вже покинули Лондон.

 

5 березня у Великій Британії, у графстві Вілтшир, 66-річний громадянин Росії Сєргєй Скріпаль потрапив з важким отруєнням до лікарні. Разом з ним була його донька. Відомо, що Скріпаль є колишнім російськими шпигуном, який був засуджений в Росії за шпигунство на користь Британії. Голова міжнародного комітету палати громад Том Тугендхат заявив, що отруєння колишнього російського шпигуна Сєргєя Скріпаля містить всі ознаки причетності Росії.