Європейські бізнесмени відчули найбільший податковий тиск за роки незалежності України

7 Червня 2012, 15:09

Він зазначив, що в 2011 році податкові надходження збільшилися у частці ВВП до 25%.

"Це найвищий рівень за роки незалежності, а в 2013 році очікується, що частка податкового навантаження зросте до 26%, що також є рекордним показником", – сказав він.

Фіала додав, що Державна податкова служба продовжує неправомірні дії, забороняючи перенесення збитків минулих років, а також відшкодовуючи ПДВ тільки після повернення 50-70% цих сум як передоплати податку на прибуток або купівлі держоблігацій.

У цілому Фіала зазначив, що українська влада не створила сприятливих умов для гарного інвестиційного клімату в країні та розвитку бізнесу.

Основними внутрішніми проблемами, з його слів, залишаються корупція, яка, за даними Міжнародної фінансової корпорації, за останні 3 роки зросла, відсутність верховенства права в бізнес-процесах, відсутність дерегуляції, яка залишається тільки на папері, а також відсутність чесної приватизації.

"Виконання надходжень до бюджету є, безумовно, позитивним моментом, але багато приватизаційних конкурсів були прописані так, щоб мінімізувати конкуренцію", – сказав Фіала.

Він також нагадав, що ні уряд, ні українські корпорації вже рік не мають доступу до міжнародних фінансових ринків, за одним винятком – рефінансування боргу перед ВТБ Банком.

Крім того, президент ЄБА зазначив, що Україна не виконує умови меморандуму з Міжнародним валютним фондом, і як результат понад 1,5 року не одержує траншів.

Нагадаємо, президент Віктор Янукович вважає, що за час його президентства тиск на бізнес скоротився на 5,5%. 

Янукович також вважає, що рівень корупції в дозвільній системі знижується.

Наприкінці травня генпрокурор Віктор Пшонка визнав, що контролюючі органи, у тому числі податкова поліція, стали "буденним кошмаром для підприємців".

За даними ЄБА, рівень довіри інвесторів до ринку України в четвертому кварталі 2011 року знизився до рекордно низького рівня.