Коментуючи можливий сценарій розвитку у разі повної або часткової інтеграції Києва з Митним союзом, в Єврокомісії пояснили, що в цьому випадку Україна "має обирати, з якими правилами вирівнювати своє законодавство – чи з тими, що пов'язані з законодавством ЄС, чи з тими, що застосовуються в рамках Митного союзу". "Неможливо, щоб Україна вирівнювала (правила-ред.) з обома (законодавствами – ред.) в один і той же час. Україна має обрати, яким шляхом слідувати, знаючи, що Митний союз і Угода про асоціацію Україна-ЄС є взаємно несумісними", – заявляють у Брюсселі.
В Єврокомісії констатують, що "сценарій повної інтеграції України з Митним союзом створить серйозні проблеми". "Україна не зможе провадити і реалізовувати якусь самостійну двосторонню торговельну політику, передавши свій суверенітет Митного союзу з питань у сфері тарифів та інших головних комерційних питань", – пояснили в ЄК.
Крім того, в Єврокомісії також наголошують, що "навіть часткове приєднання до Митного союзу, що впливає на українські тарифи або її нормативні рамки, пов'язані з торгівлею, буде проблематичним". "У підсумку, незважаючи на складність питань, які будуть також вирішені в контексті членства України в СОТ, вступ до Митного союзу вплине на привілейовані торговельні відносини, на які спрямована поглиблена та всеохоплююча зона вільної торгівлі з ЄС", – наполягають в ЄК.
У Брюсселі нагадали, що Угода про поглиблену і всеосяжну зону вільної торгівлі з Україною спрямована на "досягнення повної та ефективної торгівельної інтеграції між двома ринками, піднімаючи відповідні митні тарифи і квоти, а також надаючи основу для гармонізації законодавства, норм і правил у різних торгових секторах". "Угода пропонує Україні рамки для модернізації торговельних відносин і економічного розвитку, які позитивно позначаться на економічних аспектах життя і нададуть переваги зацікавленим сторонам", – наголошують в Єврокомісії.
Нагадаємо, 18 грудня Віктор Янукович переніс свій візит до Російської Федерації. До цього урядовий уповноважений з питань співпраці з РФ, країнами СНД, Євразійським економічним співтовариством і регіональними об'єднаннями Валерій Мунтіян заявляв, що за підсумками візиту буде ухвалене політичне рішення і створена робоча група по вивченню умов приєднання України до ЄврАзЕС та інтеграції у Митний союз.
Пізніше газета "Коммерсанть-Україна" з посиланням на власне джерело повідомила, що Україна пропонувала свій вступ до ЄврАзЕС з обіцянкою продовжити інтеграцію у Митний союз, але не надала юридичних гарантій, відтак візит не відбувся.
Читайте також: Янукович розтягнувся у зовнішньополітичному шпагаті