НОВИНИ

В Азарова запевняють, що переглядати мита з Україною погодились 30 членів СОТ

Близько 30-ти членів Світової організації торгівлі погодилися проводити переговори з Україною щодо перегляду розміру чинних мит при взаємній торгівлі. Про це повідомив урядовий уповноважений з питань євроінтеграції Валерій П'ятницький.

«Від понад 20 країн вже прийшли підтвердження про згоду проводити переговори. Ці підтвердження ще надходять. Всього буде близько 30 країн, з якими ми такі переговори будемо проводити. Я думаю, що більшість тих, кого це стосується, захочуть провести консультації або переговори», - сказав П 'ятницький.

Він повідомив, що серед країн, що погодилися на переговори - США, Канада, Бразилія, Австралія, Туреччина, Норвегія, Мексика, Уругвай, Китай, Японія, Корея та ЄС (згода в цілому від ЄС).

П'ятницький також уточнив, що безпосередньо переговори будуть проходити протягом 2 місяців, проте у разі необхідності вони можуть бути продовжені.

«Переговори проводитимуться стільки, скільки необхідно, але як мінімум - 2 місяці. З деякими країнами є одна-дві переговорні позиції, і переговори можна провести в термін, а з деякими країнами таких позицій досить багато. Можливо, доведеться продовжити переговори», - сказав П'ятницький.

Натомість "Коммерсанть-Украина" з посиланням на власні джерела в Мінекономпрозвитку пише, що заявки на консультації з Україною подали 15 членів організації: Аргентина, Бразилія, Гондурас, Єгипет, Індія, Канада, Китай, Норвегія, Парагвай, Шрі-Ланка, Еквадор, Південна Корея, Японія.

Тепер Мінекономрозвитку вишле представникам цих країн більш детальну заявку. У ній, крім переліку товарних позицій, якими зацікавилися ці країни, будуть вказані бажані розміри мит, обгрунтування необхідності змін і пропоновані Україною компенсаційні заходи. Більшість заявок було подано в останні дні, пише видання.

Незважаючи на те, що почати переговори вирішили лише 15 членів СОТ, серед інших учасників організації немає жодного прихильника Києва. З 158 членів 157 сформували "єдину позицію стурбованості намірами України переглянути мита", заявив 11 грудня посол США Майкл Пунке після засідання Генеральної ради СОТ.

Кожна країна, що виявила бажання розпочати консультації з Україною, повинна вказати перелік товарних позицій, за якими планує вести переговори. І невідомо, чи є позиції, щодо яких не були подані заявки на переговори. Щодо таких товарів Україна зможе підвищувати митні ставки на свій розсуд, зазначає видання.

Нагадаємо, у вересні Україна подала заявку на перегляд мит. Київ має намір домогтися зміни імпортних мит на легкові й вантажні автомобілі, сільськогосподарську техніку, м'ясо, квіти, фрукти, овочі, пральні машини, шприци й інші позиції, але не вказав бажаних розмірів мит.

Наприкінці листопада 23 держави-члени СОТ закликали Україну відкликати свою заявку на перегляд тарифних зобов'язань.

3 грудня в МЗС заявку України про перегляд тарифів у рамках СОТ назвалиобґрунтованою і такою, що цілком відповідає процедурам Генеральної угоди з тарифів і торгівлі.

Згодом урядовий уповноважений з питань європейської інтеграції України Валерій П'ятницький заявив, що умови торгівлі України через перегляд тарифів у СОТ не погіршаться.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію.