"У випадку подальшої ескалації (Росією), ЄС і США готові активізувати санкції. Це наше погоджене рішення", – заявив Ромпей.
Говорячи про анексію Криму, Ромпей назвав ці дії Росії "ганьбою 21 сторіччя".
"Ми її не визнаємо. Деескалація ситуації є на даний момент пріоритетом номер один", – сказав президент Ради Європи.
При цьому він позитивно оцінив факт прямих переговорів глав МЗС України й Росії Андрія Дещиці й Сєргєя Лаврова в рамках саміту в Гаазі.
У свою чергу президент США Барак Обама також підтвердив, що США і Євросоюз єдині в підтримці України, а нинішні дії Росії в Криму стосуються не тільки однієї країни.
Він підкреслив, що якщо Росія продовжить такі дії щодо України, наслідки для неї продовжать рости.
"Якщо Росія продовжить такий шлях, то ізоляція продовжиться, санкції зростатимуть", – заявив він.
"Немає сумнівів, що Росія відчує ціну своїх дій", – підкреслив Обама.
Президент США підкреслив, що позиція Штатів і Євросоюзу залишається єдиною в питанні необхідності надання Україні допомоги економічної, у сфері європейської безпеки.
"Росія залишається одна", – прокоментував Обама позицію РФ.
Крім того, Обама нагадав, що Велика сімка збереться без Росії в Брюсселі в червні.
Як раніше повідомлялося, Європейський союз готує запровадження третього пакету санкції проти Росії.
Як повідомлялось, раніше президент Європейської ради Герман ван Ромпей заявив, що лідери країн «Великої сімки» та керівники Євросоюзу погодились, що в разі подальшої дестабілазції Росією ситуації в Україні санкції Заходу проти Москви будуть жорсткішими.
Нагадаємо, 20 березня президент США Барак Обама заявив, що Сполучені Штати можуть накласти санкції не лише на певних осіб, але й на ключові сектори російської економіки у зв’язку із ескалацією ситуації в Криму.
Раніше Рада з питань закордонних справ Європейського союзу затвердила санкції у вигляді заборони на в'їзд і заморожування активів 21 чиновника Росії та України. Канада, Японія та Австралія також ввели санкції проти Росії.