IELTS для студентів і викладачів: як готуватись та навчати? 14 корисних ресурсів від Grade

10 Жовтня 2023, 11:26

IELTS — один з найпопулярніших міжнародних іспитів для підтвердження рівня володіння англійською. Його щорічно складають тисячі кандидатів для еміграції, вступу до навчальних закладів та покращення власного резюме.

Складання IELTS, як і будь-якого іншого іспиту, потребує чимало часу, а також сил на опанування, аби отримати справедливий бал. Погляньмо на ресурси для підготовки до кожного етапу IELTS!

Читання

У цій частині оцінюється вміння кандидатів читати та розуміти тексти. Обирайте ресурс для регулярного читання та аналізу написаного. Наприклад:

  • National Geographic — тексти, які глибоко досліджують питання довкілля з неймовірними ілюстраціями, допоможуть розширити вокабуляр.
  • BBC News — відоме та надійне джерело новин, а також корисний ресурс для вивчення академічної англійської.
  • The Economist — видання, яке розглядає політику, економіку, науку та технології, і навіть пропонує безплатні статті для підписників.
  • Business magazine, що пропонує тексти та вправи, пов’язані з бізнесом та роботою.
  • History News Network — сайт, який спеціалізується на історії й містить статті, що стосуються актуальних подій.

Головне — читати регулярно та приділяти час вивченню незнайомої лексики й лексичних структур. Звертайте увагу на синоніми, адже питання на іспиті формуються не тими ж словами, що в тексті, а перефразовуються!

Викладачам варто не лише перевіряти розуміння текстів, а й пояснювати чіткі екзаменаційні стратегії для кожного типу запитань.

Письмо

Самостійно освоїти письмо досить складно, тому студенти потребують допомоги професіоналів. І недарма — письмо є однією з найскладніших частин, адже навіть вчителям складно опанувати викладання цієї теми. Якщо це ваша проблема, то спробуйте курс «How to Teach IELTS Essays» від https://grade-university.com/.

Студентам необхідно практикуватись, наприклад, з ресурсами IELTSBuddy й IELTSAdvantage, які допоможуть навчитись виділяти найважливіше, що неодмінно зацікавить екзаменаторів, і робити це коректно.

Ось ще кілька порад для створення ідеального есе:

  • не починайте новий абзац, поки не перечитали готовий;
  • краще обрати відому вам лексику;
  • знайома та проста тема — найкращий вибір;
  • влучні приклади й життєвий досвід цінніші, ніж розлогі пояснення;
  • 250 слів цілком достатньо для есе;
  • перше речення кожного абзацу — найважливіше;
  • тренуйтесь писати частинами та не забувайте про вступ, і звісно, слова-звʼязки.

Краще відточити ці навички допоможе онлайн-підготовка до IELTS — це зручно й ефективно водночас!

Аудіювання

Для досягнення результату в цій частині іспиту треба збалансовано практикувати аудіювання та додатково слухати живу мову. Це можна зробити за допомогою фільмів, радіо, подкастів та навіть музики.

Рекомендуємо звернути увагу на подкасти від The Guardian та вибірку британських подкастів Buzzfeed.

Викладачам варто:

  • давати можливість слухати різні аудіоматеріали: лекції, інтерв’ю, новини. Різноманітність допомагає адаптуватися до всіх стилів та акцентів;
  • навчити студентів активно слухати: виділяти головні ідеї, факти та розуміти контекст слів і виразів;
  • звертати увагу на академічні аудіо, адже найскладніші частини аудіювання присвячені саме цим темам.

Перейняти досвід викладач може у блозі «Daily Lessons with Simon», де досвідчений екзаменатор ділиться секретами підготовки до IELTS.

Говоріння

Для студентів та викладачів рекомендуємо ресурс Speaking exam question — це збірка сотень завдань та запитань зі speaking на IELTS, які зібрані з різних джерел, а також надані користувачами сайту, які нещодавно склали іспит.

Весь матеріал розподілено та організовано за датами проведення IELTS. Цей ресурс може бути корисним для викладачів, які прагнуть ознайомити своїх студентів з типовими питаннями й темами.

Для збалансованої практики всіх мовних навичок можна спробувати ресурс grade-online.com, де є платні та безплатні матеріали для самостійної підготовки!

Насамкінець, кандидатам варто працювати над спокійним та виваженим ставленням до іспиту, аби в результаті отримати найкращий бал!

Автор:
Тиждень
Позначки: